Sitarz: Zagubiony Paul Millsap

1
fot. Hector Acevedo / Newspix.pl
fot. Hector Acevedo / Newspix.pl

Dwie niepokojące rzeczy dzieją się podczas podróży Denver Nuggets do pierwszych od 2013 roku playoffów. Mike Malone myśli jak nie stracić pracy, bo drugi sezon z rzędu skończony tuż poza Top8 zachodu oznacza blamaż i kolejny etap wciąż chyba trwającej przebudowy z nowym trenerem. Z kolei Paul Millsap planuje jak w ostatnich 12 meczach stać się koszykarzem zdrowym oraz wartym 30 milionów dolarów. I zniknąć z rozmów o potencjalnie najgorszym kontrakcie w NBA.

Po wyleczeniu urazu lewego nadgarstka pozostał jeszcze problem psychologiczny. Millsap uważa na osłabioną dłoń. Rzadziej chwyta nią piłkę, podaje i rzuca, ostrożniej używa w obronie w subtelnej grze na kontakcie. Nie jest też w pełni gotowy pod względem wydolności. Od 27 lutego tylko dwukrotnie zagrał więcej niż 30 minut, a kondycja rezonuje na efektywność w obronie oraz w ataku. Według Synergy tylko w 2 z 9 kategorii Paul Millsap jest lepszy niż 3/4 graczy NBA. W akcjach hand-off i w pick-and-rollu – ale jako kozłujący.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Portland Trail Blazers robią play-offy, Grizzlies przerwali serię 19 porażek. Denver ma problem
Następny artykułWake-Up: Thunder zatrzymali serię Raptors. Blazers wygrali po raz 13 z rzędu

1 KOMENTARZ