Wake-Up: Kolejna wygrana nowych Cavs. Przedłużone serie Rockets i Raptors

8

Houston Rockets wygrali po raz dziewiąty z rzędu, goniąc serię gorących Utah Jazz i trzymając się tuż za plecami Golden State Warriors w tabeli Zachodu. Toronto Raptors przedłużyli swoją serię do sześciu meczów i są już pewni, że przed All-Star Weekend nie stracą pozycji lidera Wschodu. W bardzo dobrych nastrojach na tę kilkudniową przerwę udają się też nowi Cleveland Cavaliers, którzy w Oklahomie wygrali swój ostatni występ przed ASW.

Miami @ Toronto 112:115 (Dragić 28 – DeRozan 27)
Atlanta @ Milwaukee 92:97 (Schroder 18 – Middleton 21)
Houston @ Minnesota 126:108 (Harden 34 – Towns 35)
Cleveland @ Oklahoma City 120:112 (James 37 – George 25)
Sacramento @ Dallas 114:109 (Randolph 22 – Barea 19)
San Antonio @ Denver 109:117  (Lauvergne 26 – Jokić 23)

* W Minnesocie oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek, ale w czwartej kwarcie Rockets rozstrzelali się na dystansie i Wolves nie byli w stanie znaleźć na to odpowiedzi. Trafili wtedy aż 10 trójek, zdobywając 42 punkty i zapewnili sobie dziewiątą wygraną z rzędu, równocześnie przerywając serię 13 kolejnych zwycięstw gospodarzy w Target Center.

James Harden miał 34 punkty i 13 asyst. 17 punktów zdobył w czwartej kwarcie, kiedy gorący zrobił się również pełniący rolę centra Ryan Anderson, który trafił 4 trójki i w sumie zanotował 21 punktów.

Small-ball Rockets przejął mecz

Najlepszym zawodnikiem Wolves był Karl-Anthony Towns z dorobkiem 35 punktów (12/16 z gry) i 12 zbiórek. Jeff Teague miał 25 punktów, podczas gdy Andrew Wiggins (-25) długo nie mógł się wstrzelić i dopiero w czwartej kwarcie po raz pierwszy trafił do kosza. Skończył z 2/14 z gry.

* Raptors byli na dobrej drodze, żeby przedłużyć najlepszą w historii klubu serię pięciu zwycięstw różnicą co najmniej 15 punktów, kiedy świetnie zakończyli trzecią kwartę i ostatni fragment gry rozpoczynali prowadząc +17. Ale Het nie poddawali się i jeszcze na finiszu zrobili run 13-0, przybliżając się na trzy punkty na 57 sekund przed końcem. Gospodarze przypieczętowali zwycięstwo dopiero rzutami wolnymi, bo przez ostatnie ponad cztery minuty nie zdobyli punktów z gry.

DeMar DeRozan rzucił 19 punktów w trzeciej kwarcie, z czego 9 podczas runu 21-4 na jej finiszu. Ostatecznie miał ich 27. Kyle Lowry dołożył 22 i 8 asyst. W drużynie gości najlepiej spisywał się Goran Dragić, który 21 ze swoich 28 punktów zdobył po przerwie. Dwyane Wade zanotował 10 punktów, 11 zbiórek i 6 asyst, ale pod koniec trzeciej kwarty popełniał też straty, które pomogły uciec Raptors.

* LeBron James rozegrał świetny mecz na 37 punktów, 8 zbiórek i 8 asyst, a Cavs przez całą czwartą kwartę utrzymywali pewne prowadzenie. Na finiszu Thunder jeszcze próbowali dogonić ich trójkami, ale JR Smith postawił kropkę nad i fantastycznym podaniem do Larry’ego Nance’a:

Smith miał kolejny udany występ na 6 trójek i 18 punktów, a także nowi zawodnicy Cavaliers ponownie dobrze się zaprezentowali. Rodney Hood i Jordan Clarkson zdobyli po 14 punktów, Nance miał ich 13 i 9 zbiórek, a George Hill dołożył 7 punktów.

#NowiCavs

To czwarta wygrana z rzędu Cavs, tymczasem dla Thunder to już szósta porażka w ośmiu meczach. Nie pomógł im powrót do gry Russella Westbrooka (21-7-12) i Carmelo Anthony’ego (24 punkty). Paul George był najlepszym strzelcem gospdoarzy z 25 punktami, a Steven Adams zaliczył 22 i 17 zbiórek, w tym najlepsze w karierze 12 na atakowanej tablicy.

* Bucks stracili dwucyfrowe prowadzenie w czwartej kwarcie, ale kiedy Kent Bazemore doprowadził do remisu na 3:31 przed końcem, Giannis Antetokounmpo (15 punktów i 15 zbiórek) trafił dwa kolejne rzuty rozpoczynając serię 8-0, która przesadziła losy spotkania. Bucks są 9-2 od czasu gdy Joe Prunty przejął obowiązki trenera i zrównali się bilansem z czwartymi Wizards.

Poprzedni artykułDniówka: Najgorsze kontrakty na Zachodzie
Następny artykułFlesz: Houston (naprawdę) może zdobyć tytuł. Problem Whiteside’a