Dniówka: Ruszył rynek buy-outów, Rockets wzmacniają ławkę

3
fot. Anthony Souffle / Newspix.pl
fot. Anthony Souffle / Newspix.pl

Emocje po gorącym trade deadline powoli opadają, większość przehandlowanych w czwartek zawodników zaliczyła już debiut w nowych drużynach i rozpoczynamy teraz tydzień wyczekiwania na All-Star Weekend. Ta nadchodząca przerwa to przede wszystkim krótkie wakacje w trakcie długiego sezonu, blisko tygodniowy odpoczynek i szansa na zregenerowanie sił, o której zawodnicy marzą już od dawna, co też coraz bardziej widać w grze niektórych drużyn.

Ale zamknięcie okienka transferowego nie kończy kompletowania składów na decydującą fazę sezonu i teraz głównym tematem staje się rynek buy-outów, który bardzo szybko się rozkręcił, ale też potrwa wyjątkowo długo w tym roku. Przeważnie ten okres trwał około tygodnia po trade deadline, ponieważ trzeba było zdążyć przed pierwszym marca (tylko zawodnicy zwolnieni do tego czasu mogą potem wystąpić w playoffach w barwach innej drużyny). Teraz przesunięcie trade deadline sprawiło, że drużyny z dołu tabeli i ich weterani na kończących się kontraktach mają ponad pół miesiąca, żeby rozmawiać na temat ewentualnego wykupienia kontraktu.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Nowi Cavaliers zepsuli w Bostonie noc Paula Pierce’a
Następny artykułKajzerek: Koszykarska dojrzałość DeRozana

3 KOMENTARZE

  1. Popovich, those players should definitely play more minutes: Gasol, Mills, Forbes and Lauvergne. Most of all a 25 year old star – Bruner Forbes!

    Forbes vs. GSW 20min. 0pts. 0reb. 0ast. 0.stl. fg.0/7

    Lubię to: 5