Wake-Up: Powrót Wade’a do Miami, powrót Butlera do Chicago, powrót Clippers do Blake’a


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 10 lutego 2018
fot. AP Photo

fot. AP Photo

Szybciej wypisać będzie nazwiska zawodników, którzy zostali przehandlowani w czwartek i w piątek już zagrali, niż tych, którzy mecze swoich nowych drużyn oglądali z boku. Tak to zwykle bywa, że trzeba zaczekać na debiuty w nowym otoczeniu. Dla przykładu wszyscy z wymiany Cavaliers, Jazz i Kings wyglądają, aż swoje badanie w sobotę przejdzie Iman Shumpert. Wtedy dopiero George Hill i Rodney Hood będą mogli zagrać w niedzielnym meczu z Bostonem.

A póki co, Terry Rozier (1/11 FG) i zmęczeni Celtics stracili fotel lidera w Konferencji Wschodniej po przegranej u siebie z Indianą. Mieliśmy razem 9 spotkań: emocje w Chicago, emocje w Miami, emocje w Detroit, wysokie zwycięstwo Jeffa Greena, Cediego Osmana, Johna Hollanda, Londona Perrantesa i ich Cavaliers, blowout Houston na Denver i 50 punktów Damiana Lillarda w trzy kwarty meczu w Sacramento. LeBron James miał 17 asyst na koniec meczu z Atlantą, zanim doliczono mu 18-tą i 19-tą, czyli nowe career-high.

“I think we became a younger team, more athletic. We added some more shooting as well. So, we’ll have to see how it meshes. I like the pieces that we have coming in.” – Ziomek

Poniżej wyników od razu raport z frontu buy-outów, bo Houston idzie po tytuł.

Detroit – LA Clippers 95:108 (Griffin 19 – Sweet Lou 26)
Philadelphia – New Orleans 100:82 (Embiid 24/16, Sarić 24 – Clark 15)
Atlanta – Cleveland 107:123 (Schroder 25 – Korver 30, J.Green 24, LeBron 22/12/19)
Boston – Indiana 91:97 (Irving 21 – Oladipo 35/10z)
Miami – Milwaukee 91:85 (T.Johnson 19 – Giannis 23/11z)
Houston – Denver 130:104 (Harden 28/11a, Capela 23/25 – Lyles 24)
Utah – Charlotte 106:94 (Mitchell 25, Ingles 23 – Kemba 19)
Chicago – Minnesota 114:113 (LaVine 35 – Butler 38)
Sacramento – Portland 100:118 (Cauley-Stein 19 – Lillard 50)

0) Dziś Przerwa na Żądanie EXTRA ok. godz. 12-13.

1) Atlanta Hawks zwolnili w piątek Marco Belinelliego. Zainteresowani są Thunder, 76ers i Spurs. Dodałbym do tej grupy też Rockets i Warriors, w końcu to shooter. Brandan Wright ma natomiast zostać zwolniony z Memphis Grizzlies i wg Shamsa Charanii podpisać kontrakt z Houston Rockets (Wright to wciąż topowy lob-catcher; Houston, Ty Houston dobrze kombinujesz). Dodatkowo Brian Windhorst na antenie ESPN doniósł wczoraj, że z Rockets najprawdopodobniej zwiąże się też Joe Johnson.

Tak więc it’s on, Warriors, Joe Johnson będzie Was dupa-dupa-półhak robił.

“Again… Johnson posting on Curry… No help… Two points”

#RaptorsRockets2018

2) Donovan Mitchell ma zdecydowanie zbyt dużo funu w Utah:

__________________________________

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Dokładne informacje i instrukcja jak wygląda proces zakupu znajdują się na stronie FAQ

Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do naszej sekcji z darmowymi artykułami, gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto.

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 30 dni19 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 90 dni49 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 360 dni159 zł

25

Komentarze

  1. vreen

    10 lutego 2018 o 09:28

    poranny miód flesz na oczy, pięknie

    Lubię to: 15
  2. Łukasz. . .

    10 lutego 2018 o 09:46

    Jaram się tym Houston.CP pilnuj kolan,więcej szans nie będzie.

    Lubię to: 38
  3. Spurs Protector

    10 lutego 2018 o 10:18

    Najlepszy wake up ever?

    I nie wiem czemu.Tak jakoś dobrze się czytało…

    A już wiem…#RaptorsRockets2018
    Johnson posting on Curry…no help…two points
    Trzymamy za słowo!

    Lubię to: 15
    • pwoloszun

      10 lutego 2018 o 12:13

      …called timeout: Curry 3-rd three in 33seconds, once again Joe lost on a simple screen…

      Sorki, ale jesli 50-cio letni Iso-Joe ma wygrac HOU serie z GSW/byc game changerem to wiedz, ze caly czas sie oszukujemy i g@#%o sie zmienilo na szczycie Konferencji GSW

      Lubię to: 13
      • Łukasz. . .

        10 lutego 2018 o 12:40

        Tak.Harden,Paul i Gordon będą przyglądać się z ławki jak Iso Joe je w post Currego…Stary to jest pół żartem bardziej chodzi o to że Rockets są potwornie mocni a takie drobne dodatki i dłuuga 10/12 osobowa rotacja jeszcze ich szanse powiększa.Rozumem tę niepewność co do rakiet bo poprzednie lata były słabe ale ten zespół naprawdę ma talent,długi skład i dobry system.

        Lubię to: 13
        • pwoloszun

          10 lutego 2018 o 12:48

          Ok, nie zlapalem moim malym rozumkiem

          BTW Czy GSW sa najbardziej “znienawidzonym” zespolem Macka EVER? Pelicans Gentro-Boogiego nie licze

          I jeszcze jedno pytanie: jaki jest over/under na to, ze w razie przegranej GSW Maciek rzuci prace, zeby poswiecic reszte zycia na oproznianie nocnika na/pisanie memow o Durancie? ;)

          Lubię to: 5
  4. artnigo@gmail.com

    10 lutego 2018 o 10:21

    27.02 Donovan sprowadzi Houston na ziemie. Quin Snyder w walce o tytuł najlepszego trenera sezonu, na razie łeb w łeb z Caseyem wg mnie.

    Lubię to: 9
  5. Sebastian Hetman

    10 lutego 2018 o 11:42

    BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM!

    Lubię to: 24
  6. FLASH

    10 lutego 2018 o 12:54

    Glory Glory Wade United!!

    Lubię to: 5
  7. highlif3@gmail.com

    10 lutego 2018 o 13:38

    Wszystko pięknie, tylko jak widzę nieprzetłumaczone cytaty to odechciewa mi się płacić abonament. Brak profesjonalizmu. Tak myślę. Serio.

    Lubię to: 13
    • Grzegorz

      10 lutego 2018 o 14:05

      Naprawdę? W tekście na 2000 słów masz 5 krótkich zdań po angielsku, i decydujesz, że ze względu na te 5 zdań lepiej nie płacić abonamentu i nie dostać zajebistego tekstu?

      Lubię to: 19
      • highlif3@gmail.com

        10 lutego 2018 o 14:16

        Serio. W skali miesiąca to już nie jest pięć zdań. I nie rozumiem czemu bronicie nie dokończonej pracy.

        Lubię to: 5
        • Grzegorz

          10 lutego 2018 o 14:35

          Bronię tego, bo wg mnie to nie jest niedokończona praca. Jakbyś usunął te cytaty w ogóle to tekst też byłby kompletny, więc traktuję to jako dodatek, wtrącenie. Tak jak linki do tweetów czy highlightów na końcu tekstu, to wszystko jest po angielsku, ale to tylko dodatek do tekstu.

          Lubię to: 9
          • highlif3@gmail.com

            10 lutego 2018 o 14:59

            Dla mnie cytaty są ważne. Zawsze były tłumaczone i nie rozumiem czemu nagle przestały. Oczywiście że trochę przesadzam, ale tak nikt by nie zwrócił uwagi na ten problem. Jeszcze raz pytam. Komu przeszkadzało to że wcześniej teksty były tłumaczone?

            Lubię to: 9
          • Mac

            10 lutego 2018 o 16:08

            Mi przeszkadzaly, sorry ale zdecydowanie lepiej oryginał!

            Lubię to: 21
          • highlif3@gmail.com

            10 lutego 2018 o 18:38

            Zawsze można umieścić pod tłumaczeniem oryginał :)

            Lubię to: 6
    • kacperski

      10 lutego 2018 o 14:13

      Dokładnie! Tu jest Polska, Polski portal, Polscy fani! Ja bym poszedł krok dalej i zaczął wreszcie tłumaczyć te wszystkie pull-upy, steale i shootouty, przeca tu nie LA czy Majami tylko Pomiechówek i Zbąszynek!

      Lubię to: 25
      • highlif3@gmail.com

        10 lutego 2018 o 14:17

        Bez skrajności kolego. Komu wcześniej przeszkadzały tłumaczone teksty ?

        Lubię to: 3
        • goozman

          10 lutego 2018 o 14:35

          a możesz nam swoja ksywę przetłumaczyć? :)

          Lubię to: 49
          • pwoloszun

            10 lutego 2018 o 14:56

            Najs! Tzn: bardzo pięknie

            Lubię to: 6
        • kacperski

          10 lutego 2018 o 14:53

          Ja takiej potrzeby nie widzę, zwłaszcza kiedy wchodzą w grę takie banalne cytaty jak tutaj. Zarzucasz brak profesjonalizmu stronie, na której (przypominam!) jest “wszystko pisane językiem blogowym”. Nie chodzi tu wcale o to, że pisanina ma być na pałę, raczej o stworzenie klimatu czegoś “od ludzi dla ludzi”. Przypadkowych osób raczej jest niewiele, a dla wkręconych w NBA angielski to codzienność. Truizm, ale chyba warto go tu przywołać. Poza tym, kojarzę już podobną dyskusję, z której zdaje się wynikło okrągłe zero.

          Lubię to: 9
          • WekT4

            10 lutego 2018 o 14:55

            Lepiej oryginalne teksty zostawiac

            Lubię to: 3
          • highlif3@gmail.com

            10 lutego 2018 o 15:08

            Nie czujesz takiej potrzeby, bo prawdopodobnie angielski jest dla Ciebie tak naturalny jak dla mnie gra na pianinie. Pisząc to wiedziałem że narażę się na śmieszność, ale chuj w to. Jestem tu od zawszepopierwsze i jestem pewien, że wielu myśli podobnie jak ja tylko wstydzi się przyznać na forum. Jeszcze raz powtarzam że gdyby od zawsze były oryginalne cytaty to nawet by mi do głowy nie przyszło żeby zarzucać swojemu ulubionemu blogerowi brak profesjonalizmu. Uważam po prostu że komuś się nie chce i ma w dupie odbiorców nie znających angielskiego. Jak za ostro to sorry. Ale bardzo mnie to irytuje. A maila mam takiego bo jest fajny :) Pozdro

            Lubię to: 11
          • grasshooper

            10 lutego 2018 o 15:44

            O profesjonalizmie mówi gość, który w XXI wieku nie potrafił sobie ogarnąć angielskiego w takim stopniu żeby zrozumieć kilka średnio zaawansowanych zdań.To nie jest fizyka kwantowa, nawet po wrzuceniu w google translate można wyłapać bez problemu kontekst wypowiedzi.Jak widać jednak łatwiej wine za własne zaniedbania zrzucić na innych.Mecze też oglądasz z napisami?

            Lubię to: 5
          • bulls2006pch24

            10 lutego 2018 o 16:01

            No bez przesady. Rownie dobrze mozna powiedzieć zw ktos nie rozumie pięciu zdań po rosyjsku czy francusku. A w ogóle najlepiej aby sam obejrzał konferencje prasową albo cały mecz.

            Lubię to: 20
          • grasshooper

            10 lutego 2018 o 16:54

            Czy francuskiego uczą w każdej szkole podstawowej?Czy jest podstawowym jeżykiem komunikacji dzisiejszego świata?Czy większość prasy, filmów, publikacji naukowych czy książek jest wydawanych w tym języku?Nie?A w angielskim tak.Używają go politycy na szczeblu międzynarodowym, dziennikarze informacyjni, korespondenci i naukowcy.Śpiewa się w nim najpopularniejsze hity i odgrywaj najpopularniejsze seriale a tutaj słyszę ,że to umiejętność na miarę znajomości portugalskiego.Większość prac za rozsądne pieniądze jest dzisiaj nieosiągalna bez przynajmniej dobrej znajomości angielskiego bo to nie jest żadne, wielkie osiągnięcie a raczej podstawa jak prawo jazdy kategorii B i obsługa pakietu Office.

            Lubię to: 7
          • bulls2006pch24

            10 lutego 2018 o 17:01

            I ile osob np we Włoszech czy Francji mówi po angielsku? A ilu Anglików czy Amerykanów mówi w innym języku niż własnym? A czy ktos kto np zna bardzo dobrze rosyjski ale ni w ząb angielski ma mieć z tym problem? Nie ma powodów do wywyzszania się czy wykluczania..

            Lubię to: 10
          • highlif3@gmail.com

            10 lutego 2018 o 17:27

            grasshooper z całym szacunkiem, ale tematem dyskusji nie jest mój poziom angielskiego. Naprawdę tak bardzo przeszkadza Wam to że osoba nieznająca języka chce czerpać z tekstu taką samą wartość jak Wy ? O co chodzi, przecież korona Wam z głowy nie spadnie. Skoro te teksty są dla Was tak banalne to pewnie dla ekipy 6G również nie stanowi większego problemu ich przetłumaczenie. Przecież to komercyjny portal, a nie blog jakiegoś anonimowego Janusza. Żeby było jasne. Chodzi o pewną konsekwencje w działaniu, bo na chwilę obecną wygląda to tak że w dni parzyste jest tłumaczone a w nieparzyste nie. Jeśli człowiek się do czegoś przyzwyczai i tego nie otrzyma to po pewnym czasie następuje frustracja. Stąd mój zarzut o brak profesjonalizmu oczywiście na wyrost, ale to w końcu kurwa internet no nie :)

            Lubię to: 21
          • grasshooper

            10 lutego 2018 o 18:46

            @bulls2006pch24, chłopie do jakiego wywyższania się ktoś tu daje powody?Jeżeli nie jesteś w stanie ogarnąć w dzisiejszym świecie, przy zasobie tylu materiałów i możliwości, angielskiego w stopniu, który pozwala zrozumieć kilka niezłożonych zdań, to jedyną osobą która się wyklucza jesteś Ty!Argument o Amerykanach nie znających innych języków jest już w ogóle pocieszny.Jakbym się urodził w kraju, który posługuje się językiem umożliwiającym komunikację od Nowej Zelandii po Afrykę to też bym prawdopodobnie nie odczuwał potrzeby poznawania innego języka.To portal poświęcony amerykańskiej lidze, którą komentuje się po angielsku, do opisu której stosuje się angielską terminologię i w której gracze z mediami też porozumiewają się w tamtym języku.A ty masz pretensje, ze nikt nie tłumaczy każdego wypowiedzianego zdania na polski, no ręce opadają.
            A żeby porównywać nieznajomość angielskiego do nieznajomości jakiegokolwiek innego języka nowożytnego to trzeba wykazać się sporą naiwnością i ignorancją.Powtarzam, znajomość w stopniu komunikatywnym tego języka to już nie jest nawet żadna przewaga, którą warto się chwalić w CV, a ten poziom spokojnie pozwala zrozumieć te kilka zdań, choćby z pomocą translatora.
            Jeszcze chwila i pojawi się ktoś z pretensjami, że nie rozumie czym jest pick’n’roll i że Maciek powinien stosować polską nomenklaturę bo on przecież zapłacił.

            highlif3@gmail.com

            Nikomu nie przeszkadza, że chcesz czerpać tyle samo z tekstu co inni ale to Ty wyskoczyłeś z pretensjami i rozpocząłeś ten atak zarzucając brak profesjonalizmu, niedokończoną pracę i strasząc nieprzedłużeniem abonamentu.A teraz się dziwisz, że ktoś Ci wypomina nieznajomość podstaw angielskiego?Trzeba było przekazać swoją sugestię w inny sposób a nie z pozycji klienta machającego książką skarg i zażaleń.Poza tym nikt Ci nie gwarantował, że w ramach abonamentu otrzymasz taką i taką liczbę tekstów w miesiącu, przetłumaczone cytaty czy co 3 dni podcast.To nie jest sformalizowana platforma do pisania o sporcie w zdawkowej formie, z harmonogramem i etatem “9 to 5” a raczej miejsce autorskich przemyśleń i opinii.Dlatego też podejrzewam, że Maciek świadomie nie tłumaczy niektórych tekstów gdyż po prostu w naszym języku tracą one siłę a cały tekst formę i “flow”.

            Lubię to: 7
          • bulls2006pch24

            10 lutego 2018 o 19:12

            Po chińsku czy hiszpańsku tez mowi spora część ludności swiata tylko co z tego wynika czy kazdy ma znac ten język. Czy brak znajomosci języka angielskiego ma wykluczac z interesowania sie nba? Nie mówię przy tym o sobie bo mi to tłumaczenie nie jest potrzebne ale jest sporo osob ktore by je chciały czy potrzebują. Wbrew pozorom angielski do pracy w danym kraju potrzebny jest zdecydowanej mniejszości jego populacji. Znajmosc go nie jest więc potrzebna aby pracować czy miec dobrą prace. Mozna znac inne jezyki, nie znac wcale angielskiego lub tylko trochę. Z pewnością jest tu dużo osob które nie posługują się na tyle jezykiem angielskim aby czytac anglo jezyczne teksty a interesują się nba. To dla wielu jest dodatkową zaletą 6 gracza.

            Lubię to: 7
          • highlif3@gmail.com

            10 lutego 2018 o 20:01

            grasshooper użyłem takiego środka wyrazu żeby osiągnąć większą oglądalność, czekaj jak to się pisze.. clickbait ? ;) I serio myślisz że nie da się żyć na poziomie bez znajości angielskiego? Da się. Ja mieszkam 50 km od granicy zachodniej i pewnie dlatego nie uczono mnie w szkole angielskiego. Radzę sobie, nigdy nie miałem problemu z zatrudnieniem i tylko czasami się wkurzam kiedy jestem dyskryminowany językowo we własnym kraju :)

            Lubię to: 7
          • Angel of Goodness

            10 lutego 2018 o 21:02

            English is not that easy

            – Do you speak english?
            – Yes
            – Name?
            – Adul al-Rhasib
            – Sex?
            – Three to five tie a week.
            – No, no … I mean male or female?
            – Oh yes, male, female, sometimes camel.
            – Holy cow!
            – Yes, cow, sheep, animals in general.
            – But isn’t hostile?
            – Horse style, doggy style, any style!
            – Oh dear!
            – Oh no, no, deer runs too fast …

            Lubię to: 28
  8. Grzegorz

    10 lutego 2018 o 14:29

    Fajnie jest być w tych czasach kibicem w Detroit. Pod halą wybierasz sobie miejsca do parkowania, w knajpkach nie ma kolejek nawet w połowie meczu, na hali wybierasz sobie miejsca do siedzenia. Tylko operatorzy kamer mają problem bo muszą tak kadrować ujęcia by wyglądało że jest parę osób na meczu. Jeśli jechać oglądać nba na żywo to tylko w Detroit tam poczujesz się jak na trybunach plk…takie czasy

    Lubię to: 8
    • fluber

      10 lutego 2018 o 14:38

      Ogladałem parę meczów pistons i ta nowa hala wyglada na kompletnie pustą. Według statystyk srednio jest tam ponad 17 tysięcy kibiców a hala jest wypełniona w ponad 80 procentach. Tego kompletnie nie widac. Nie wiem jak nba to liczy.

      Lubię to: 5
    • Lucek71

      10 lutego 2018 o 17:10

      Jedyny minus, że można zostać zabitym w drodze na mecz. ;)

      Lubię to: 13
  9. bon3s

    10 lutego 2018 o 18:16

    Bardziej jednak widzę finał #RocketsCeltics2018. Warriors według mnie nie są faworytem w serii z Rockets, a i mogą mieć problem z Thunder.

    Lubię to: 2