Kolanowski: Najmniej znana legenda Celtics

5
fot. nba.com
fot. nba.com

Lada moment, bo już 11 lutego, kibice w Bostonie będą świadkami zastrzeżenia numeru 34, z jakim przez 15 sezonów występował w barwach Celtics Paul Pierce. Będzie to już 22. baner honorujący w ten sposób zawodnika w tym klubie, co jest oczywiście absolutnym rekordem ligi. Przeglądając dotychczasowe wycofane numery możemy trafić na jedno nazwisko, a właściwie pseudonim, który jest już dzisiaj dość zapomniany.

Na krótko przed startem mistrzowskiego sezonu Celtics, ich nowy nabytek, biały podkoszowy gracz, lubujący się w oryginalnych stylizacjach, został zapytany o to, dlaczego zdecydował się występować z dość nietypowym nr 66 na koszulce. Jego odpowiedź była szczera aż do bólu, aczkolwiek trudno się z nią nie zgodzić.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Noc Polskiego Dziedzictwa w Waszyngtonie, Benny Hill i nowe kontrakty w NBA
Następny artykułWake-Up: Anthony Davis rzucił 48 punktów, Knicks oddali mecz. Kolejne wygrane Heat i Wolves

5 KOMENTARZE

  • Jest ok.

   Draft: Boston Celtics, 1st round (3rd pick, 3rd overall), 1955 NBA Draft

   Ale należy pamiętać, że wtedy istniał jeszcze Territorial Draft, który nie zaliczał się do tej samej puli. W tamtym roku roku trafili do ligi w ten sposób Dick Garmaker (Minneapolis Lakers) oraz Tom Gola (Philadelphia Warriors). Faktycznie jak patrzy się na pełną listę wszystkich wyborów to może być to wszystko nieco mylące.

   https://www.basketball-reference.com/draft/NBA_1955.html

   Lubię to: 1
   • Dzięki, każdego dnia czegoś nowego się dowiaduję.
    Na stronie zawodnika mają więc błąd, bo podali tak, tym się sugerowałem:
    April 13, 1955: Drafted by the Boston Celtics in the 1st round (4th pick) of the 1955 NBA Draft.

    Lubię to: 1