Wake-Up: Lakers przerwali serię Rockets. 51 punktów Hardena, kontuzja CP. 10 wygrana Warriors

Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 21 grudnia 2017

Chris Paul nie jest już niepokonany, jest za to znowu kontuzjowany. Los Angeles Lakers przerwali serię zwycięstw Houston Rockets. Przegrali także najlepsi na Wschodzie Boston Celtics. Najdłuższą serię mają obecnie Golden State Warriors, którzy wygrali po raz 10. z rzędu. Nikola Mirotić nadal nie przegrał meczu w tym sezonie, to już 7-0.

Aż 12 meczów rozegrano minionej nocy i była to wyjątkowo udana noc dla drużyn grających na wyjeździe.

Toronto @ Charlotte 129:111 (DeRozan 28 – Lamb 32)
Indiana @ Atlanta 105:95 (Oladipo 23 – Collins 18)
Miami @ Boston 90:89 (Olynyk 32 – Irving 33)
Sacramento @ Brooklyn 104:99 (Hill 22 – Dinwiddie 16)
Orlando @ Chicago 94:112 (Vucević 18 – Valentine 16)
LA Lakers @ Houston 122:116 (Kuzma 38 – Harden 51)
Utah @ Oklahoma City 79:107 (Hood 17 – Westbrook 24)
Detroit @ Dallas 93:110 (Tolliver 18 – Barnes 25)
Minnesota @ Denver 112:104 (Towns 25 – Murray 30)
San Antonio @ Portland 93:91 (Aldridge 22 – Lillard 17)
Phoenix @ LA Clippers 95:108 (Warren 22 – Rivers 21)
Memphis @ Golden State 84:97 (Gasol 21 – Thompson 29)

* Chris Paul przegrał swój pierwszy mecz w tym sezonie, ale nie dotrwał do jego końca, ponieważ na początku czwartej kwarty zszedł do szatni z urazem lewego kolana, czyli tego samego, przez które opuścił pierwszy miesiąc rozgrywek. Rockets grali też bez Clinta Capeli (pięta) i nie uratowało ich 51 punktów Jamesa Hardena. Na 14 zakończyła się ich seria zwycięstw.

Lakers prowadzili już +22 w pierwszej połowie spotkania, gospodarze dogonili ich po przerwie, ale gdy w połowie czwartej kwarty był remis, Lakers zanotowali decydujący run 10-0. Kyle Kuzma był super gorący od początku meczu i w pierwszej połowie nie pomylił się przy żadnym ze swoich 9 rzutów, z których 6 oddawał zza łuku. Ostatecznie zdobył najwięcej w karierze 38 punktów (7/10 za trzy). Dobrze zagrał też Corey Brewer, który w starciu z byłą drużyną miał ich 21.