Flesz: 3 z rzędu i 15 w sezonie triple-double Westbrooka. 12/12 Tony’ego Allena w porażce z Lakers

2
Edward A. Ornelas / newspix.pl

Russell Westbrook rozegrał kolejny świetny mecz, zaliczając swoje trzecie z rzędu, szóste w dziewięciu meczach i 15. w sezonie triple-double i przedłużył serię zwycięstw (49-22) Oklahomy City Thunder do pięciu.

Już po trzech kwartach miał na swoim koncie ponad 10 asyst i zbiórek, ale do tego czasu był tylko 2/12 z gry. Dopiero w ostatnim fragmencie gry włączył attack mode, zaczął agresywnie wjeżdżać pod kosz, kończył kolejne akcje efektownymi wsadami, do tego trafiał swoje pull-up jumpery z półdystansu i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w ostatnich minutach.

Ale (35-36) Houston Rockets walczyli do samego końca, prowadzeni przez Jamesa Hardena, który zanotował swoje najlepsze w karierze 16 asyst, świetnie wykorzystując błędy obrony i odgrywając w penetracjach do wolnych kolegów na dystansie. To on też przywrócił nadzieję gościom na samym finiszu, kiedy najpierw asystował przy trójce Jasona Terry’ego, a za chwilę sam trafił trudny rzut zza łuku i na 13.8 sekund przed końcem był tylko punkt różnicy.