EuroBasket 2015: Game-winnery Belgii i Finlandii

0

Jonas Valanciunas wykorzystał swoją przewagę fizyczną i zdominował strefę podkoszową w starciu z Belgią. Po pierwszej kwarcie Litwa prowadziła 20-12, a połowa ich punktów należała do centra Raptors, który w pick-and-rollach bardzo dobrze obsługiwany był przez Mantasa Kalnietisa (podczas ligi letniej był sprawdzany przez Indianę Pacers). Litwa pewnie prowadziła, ale Belgia jeszcze przed przerwą ich dogoniła i druga połowa była dużo bardziej wyrównana. Nadal jednak rywale nie mieli odpowiedzi na Valanciunasa, który w czwartej kwarcie dostawał piłki w post-up i zdobywał kolejne punkty (ponownie połowę z 20 całego zespołu), utrzymując przewagę swojej drużyny.

Poprzedni artykułNBA na EuroBasket 2015: Bjelica z game-winnerem, dominacja Francji i Hiszpanii