Derrick Rose oskarżony o zbiorowy gwałt przez byłą dziewczynę

12
fot. The Associated Press
fot. The Associated Press

Przed Derrickiem Rosem drugi sezon powrotu po praktycznie dwóch latach spędzonych na rehabilitacji kontuzjowanych kolan. Typuję, że to może być przełomowy sezon dla Rose’a.

Czy będzie?

Portal TMZ dziś w godzinach porannych opublikował raport:

„Derrick Rose jest oskarżany przez kobietę o to, że razem z dwójką przyjaciół odurzył ją narkotykami i zbiorowo zgwałcił.

Kobieta twierdzi, że ona i Rose spotykali się w latach 2011-2013. W trakcie tej znajomości Rose naciskał na nią, aby masturbowała się przed nim, pozwalał jej uprawiać seks ze znajomymi Rose’a i zachęcał do uprawiania seksu grupowego z nieznajomymi – czego odmawiała.

Oskarżycielka Rose’a twierdzi, że dwójka spotykała się aż do sierpnia 2013 roku, kiedy Rose i jego dwóch przyjaciół Ryan Allen i Randall Hamilton (personalny menedżer Rose’a) zaprosili ją do domu Rose’a w Beverly Hills. Twierdzi, że wrzucili jej narkotyk do drinka, aby potem ją zgwałcić.

Powódka twierdzi, że uciekła z domu razem z koleżanką, ale potem tej nocy Rose i jego przyjaciele włamali się do jej apartamentu i zgwałcili ją, gdy była ubezwłasnowolniona. Powiedziała, że pamięta tylko 'prześwity’ z całego zdarzenia, ale pamięta, że była gwałcona.

Twierdzi, że czekała dwa lata aby złożyć oskarżenie, bo czuła się „zawstydzona i upokorzona” po tym co się stało i obawiała się o reakcję rodziny.

Skontaktowaliśmy się z obrońcą Rose’a, ale póki co nie ma odpowiedzi”.

Liz Mullen ze Sports Business Journal ma reakcję obozu Rose’a, kogoś kto wypowiedział się jako jego rzecznik (UPDATE: to jego adwokat Lisa Cohen):

„Zarzuty powódki są kompletnie fałszywe i nie są oparte na faktach. To nic innego a desperacka próba ataku na wysoce szanowanego i odnoszącego sukcesy sportowca.

Pan Rose był w intymnych, wynikających z obustronnych chęci, relacjach seksualnych z powódką przez ponad dwa lata. Powódka nie miała żadnych pretensji do Pana Rose’a do czasu aż prawnicy podsunęli jej pomysł, że może zarobić miliony dolarów.

To jest już jej trzeci prawnik, który próbuje się zajmować tą sprawą.

Mamy pełne przekonanie, że ta sprawa zostanie odrzucona. Te zarzuty są oburzające”

Będziemy pisać kiedy tylko poznamy więcej szczegółów dotyczących terminów tego, gdy ta sprawa trafi przed sąd.

Poprzedni artykułNerlens Noel pracuje nad swoim rzutem, przygotowując się do gry na czwórce
Następny artykułBrandon Jennings nie będzie robił dymu 'Mogę wchodzić z ławki’

12 KOMENTARZE

  1. Pytanie tylko, jak ona po dwóch latach udowodni, że została zgwałcona? Ma świadków? Powinna to zrobić następnego dnia, kiedy na ciele i… w ciele są ślady. A tak, to każda kobieta może sobie przypomnieć, że była kiedyś zgwałcona. No chyba, że jest celebrytką, to zdecydowanie modniejsza i na czasie jest pedofilia i molestowanie przez księdza…

    Lubię to: 0