24-ka ociekająca talentem i duży ból głowy Mike’a Taylora

4
fot. Sebastian Borowski / Newspix.pl
fot. Sebastian Borowski / Newspix.pl

Jeszcze niewiele się dzieje wokół reprezentacji Polski stricte pod kątem przygotowań, ale trener kadry – Mike Taylor od jakiegoś czasu przebywa w kraju i stara się zyskać perspektywę na kolejne miesiące. Reprezentacja rozpocznie EuroBasket w Montpellier, ale wszyscy mają głęboką nadzieję, że tam go nie zakończy. Aby osiągnąć ten cel, trener w pierwszej kolejności potrzebuje wybrać 12-stkę nie budzącą żadnych wątpliwości.

W polskiej kadrze jest sporo talentu i to pewnego rodzaju szczęście w nieszczęściu dla Mike’a Taylora. Coach będzie zmuszony zrezygnować z dwunastu zawodników, którzy w przekroju ostatnich kilkunastu miesięcy robili wszystko, aby zasłużyć na przywilej reprezentowania kraju. Przypisując temu pewien patos – decyzja podjęta po zgrupowaniu może być jedną z najważniejszych w historii polskiego basketu.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Przed meczem numer trzy
Następny artykułMost Dominant Ever? LeBron James znowu poprowadził Cavs do wygranej, ustanowił rekord Finałów

4 KOMENTARZE

 1. Koszarek, Łączyński, „cudzoziemiec” + Berisha, Gielo, Ponitka, Waczyński, Zamojski (ew. Chyliński) + Gortat, Karnowski, Kulig, Cel.
  Tak bym wybrał, gdybym miał to zrobić dziś.

  Lubię to: 0
 2. Qyntela woodsa było trzeba naturalizować kilka lat temu jak był swoim prime:) Najlepszy SF w Eurolidze (jedyny w historii PLK) . Co do PG to dobry pomysł ze strony Taylora , zawsze u nas to bolączka była mimo wszystko , brak atletyzmu etc Slaughter ,Ponitka,Waczynski , Ignerski , Gortat / Koszarek , Berisha , sokołowski , Gielo/ Lampe ( gdyby tylko chciał przyjąć role rezerwowego ), Karnowski , pierwsza i druga piątka mój typ . Niech młodzież sie ogrywa zaprocentuje to długoterminowo .

  Lubię to: 0
 3. Łukasz „Wale Tróje” Koszarek – pewniak
  Slaughter – potrzebny nam atletyzm na PG
  Łączynski – bardzo dobre eliminacje i solidny sezon- zasłużył
  Waczyński – no brainer
  Ponitka – zawodnik na kolejne 10 lat musi byc w kadrze
  Gruszecki – świetny sezon, niech się sprawdzi w Europie
  Gielo – tweener na 3-4 zamiast bezbarwnego Zamojskiego
  Chyliński – Dobry sezon w Turowie i pewny rzut za 3
  Gortat – no brainer
  Karnozaur – no brainer
  Kulig – w sam raz do gortata na 4, najlepszy podkoszowy w lidze
  Cel – solidny stretch 4, niezbędny przy gortacie i karnowskim

  Lubię to: 0