I runda, mecz nr 2: Celtics trzymali się w grze, ale drużyna LeBrona Jamesa to dla nich za dużo

3

Boston Celtics mają trenera, który potrafi świetnie zmotywować swoich zawodników i odpowiednio ich ustawić, żeby jak najlepiej wykorzystać możliwości swojego składu. Mają grupę młodych graczy, która z zaangażowaniem walczą po obu stronach parkietu, ale nie mają gwiazd. Isaiah Thomas jest jednym Celtem, który w tym sezonie zdobywał średnio więcej niż 15 punktów. Tymczasem przeciwko sobie mają najbardziej gwiazdorską drużynę ligi i ta ogromna różnica talentu jest nie do przeskoczenia. Wczoraj po raz kolejny się o tym przekonaliśmy. Cleveland Cavaliers to zdecydowanie za dużo dla Celtics. Starają się, robią co mogą, sprawiają rywalom problemy i trzymają się w grze, ale kiedy LeBron James z pomocą Kyrie’ego Irvinga przejmuje mecz, nie mają na to odpowiedzi. Same dobre chęci nie wystarczą, na pewno nie na tym etapie rozgrywek.

Celtics zagrali z zaangażowaniem w obronie, wywierali presję, wymuszali straty gospodarzy i dużo lepiej spisywali się w walce na tablicach, prowadząc wyrównany pojedynek z Cavs przez pierwsze 24 minuty drugiego spotkania. Był nawet moment, kiedy uzyskali 9-punktowe prowadzenie. Później, w trzeciej kwarcie rozkręciła się maszyna Cavs

Poprzedni artykułDniówka: Co z Montą? Co z Dirkiem?
Następny artykułI runda, mecz nr 2: Dominacja, 26 punktów i 17 asyst Johna Walla w Toronto, Wizards wracają do Waszyngtonu z 2-0