Kemba Walker przejdzie operację kolana

3
fot. Charlotte Observer / Newspix.pl
fot. Charlotte Observer / Newspix.pl

Konsultacje lekarskie w Nowym Jorku potwierdziły obawy sztabu medycznego Charlotte Hornets, Kemba Walker musi poddać się operacji zerwanej łękotki w lewym kolanie. Zabieg zostanie przeprowadzony w środę i oczekuje się, że potem czeka go sześć tygodni przerwy. Chociaż dokładny termin powrotu Walkera do gry będzie znany dopiero po operacji. Associated Press cytuje specjalistę, który wskazuje, że przy tego typu urazach proces rehabilitacji może trwać od czterech tygodni do nawet pięciu miesięcy. Wszystko zależy do tego czy wystarczy tylko oczyścić łąkotkę, czy będzie musiała ona być naprawiana.

W Charlotte przygotowują się na ten bardziej optymistyczny scenariusz i mają nadzieję, że ich gwiazdor wróci jeszcze do gry w tym sezonie. Ale nawet te sześć tygodni nieobecności to oczywiście dla nich bardzo poważne osłabienie, tym bardziej, że Walker po słabym początku sezonu, w ostatnim czasie grał rewelacyjnie. Zanim nieco ponad tydzień temu opuścił dwa spotkania, wcześniej w 10 meczach zdobywał średnio 27.1 punktów prowadząc Hornets do serii 5 kolejnych zwycięstw. Natomiast od początku grudnia zaliczał w sumie 23.4 punktów, 43.4% z gry i 5.1 asyst, po tym jak do końca listopada było to tylko 14, 36.4% z gry i 5.7. Odegrał kluczową rolę w tym odbiciu się drużyny po fatalnym starcie rozgrywek.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDobre decyzje Steve’a Kerra
Następny artykułFlesz: Dwa mecze odwołane, kontuzje Duranta i Conleya

3 KOMENTARZE