Roy Hibbert próbował wygrać mecz rzucając za trzy w ostatniej akcji

1
hibbert3

Donald Sloan w zeszłym sezonie był najbardziej minusowym zawodnikiem w Indianie. Wystąpił w 48 meczach i tylko raz udało mu się osiągnąć barierę 10 punktów. Przed tym sezonem jego career-high wynosiło 15. Obecne problemy zdrowotne Pacers sprawiły jednak, że Sloan rozpoczął sezon jako ich podstawowy rozgrywający. Już w meczu otwarcia zanotował bardzo ładnie wyglądające 16 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst, a wczoraj w Waszyngtonie miał swój mecz życia. Zdobył 31 punktów, z czego 7 ostatnich dla gości w czwartej kwarcie i to on wchodząc pod kosz doprowadził do remisu na 6 sekund przed końcem. Paul Pierce przestrzelił potencjalnego game-winnera i potrzebna była dogrywka, a Sloan był na dobrej drodze, żeby zostać bohaterem wieczoru. Ostatecznie miał na swoim koncie jeszcze 7 asyst i 6 zbiórek, ale to nie o nim, a o Royu Hibbercie przede wszystkim mówili kibice Pacers po zakończeniu spotkania.

Hibbert zobaczył naprzeciwko siebie Marcina Gortata i Wizards, z którymi Pacers spotkali się w drugiej rundzie ostatnich playoffów i przypominał sobie i nam, jak to wtedy było. Rozgrywki rozpoczął od średniej 15 punktów na mecz, ale tym razem było znowu jak w playoffach. 0/7 z gry i 2 punkty w 31 minut na parkiecie. Co prawda miał też 9 zbiórek, 4 asysty i 5 bloków, w tym dwa na Gortacie, ale w ataku ponownie wyglądał fatalnie. Mimo to, to właśnie on oddawał ten najwalniejszy rzut na samym finiszu dogrywki, którym Pacers próbowali wygrać mecz.

Poprzedni artykułTobias Harris trafił game-winnera w Philly
Następny artykułFlesz: Pan Kyle Lowry, blowout Warriors na Clippers, Grizzlies 5-0 po wizycie w Phoenix