Skarb Kibica NBA 2014/15: Utah Jazz

6
fot. newspix.pl
fot. newspix.pl

W sezonie 2004/05 Utah Jazz zanotowali tylko 26 zwycięstw po czym wybrali w drafcie Derona Williamsa i to głównie dzięki niemu odbili się od dna. Dwa lata później byli już w Finale Zachodu. W poprzednim sezonie mieli 25 wygranych i w drafcie również postawili na rozgrywającego, bardzo młodego Dante Exuma. Czy historia się powtórzy i Australijczyk też zostanie ich nową gwiazdą?

W Salt Lake City bardzo na to liczą, bo już tylko najstarsi mieszkańcy miasta ledwo pamiętają kiedy Jazz ostatni raz mieli dwa kolejne sezony poniżej 30 zwycięstw. Było to na samym początku lat 80-tych. Teraz to może się powtórzyć i oczywiście kibice z jeszcze większym sentymentem wspominają czasy, kiedy w 20 kolejnych sezonach za każdym razem byli w playoffach. Mimo wszystko w Utah mają też powody do optymizmu. Jazz mają silną grupę młodych, perspektywicznych zawodników i przyszłość wygląda obiecująco. W składzie Jazz jest aż ośmiu zawodników z pierwszej rundy pięciu ostatnich draftów, z których pięciu zostało wybranych w top-10. To ogromny potencjał.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (175): Los Angeles Lakers
Następny artykułBarwy preseason (23.10)

6 KOMENTARZE

  1. Jak za rok będziecie robić Skarb Kibica to postarajcie się żeby Palma nie pokrywała się tematyką. Bodajże wczoraj słuchałem o San Antonio i o Utah i trochę średnio czyta się to o czym słuchalo się dzień czy dwa dni wcześniej

    Lubię to: 0