Skarb Kibica NBA 2014/15: Miami Heat

5
fot. Joe Cavaretta / Newspix.pl
fot. Joe Cavaretta / Newspix.pl

11 lipca zakończyła się trwająca dokładnie przez cztery lata i trzy dni era Miami Heat, która po latach kojarzona będzie z czasami prime’u LeBrona Jamesa, jednego z dziesięciu najlepszych zawodników w historii tej gry. Era ta przyniosła cztery wizyty Heat w Finałach NBA, ale tylko dwa tytuły mistrzowskie. Era ta szła w parze z szybkim rozwojem social media i z socjologicznego punktu widzenia zapamiętamy te cztery lata Heat jako czas najbardziej prześwietlanego, inwigilowanego i krytykowanego zespołu w historii NBA. Miami Heat spadają jednak na cztery łapy – tak dobrze jak tylko może spaść zespół, który stracił najlepszego gracza NBA. Spadają na barki prezydenta klubu Pata Riley’a, nabytego doświadczenia trenera Erika Spoelstry oraz dwójki pozostałych liderów Chrisa Bosha i Dwyane’a Wade’a.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułRaport: Faried dostanie 50 milionów za 4 lata
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (164): Zapowiedzi sezonów New Orleans Pelicans i Memphis Grizzlies

5 KOMENTARZE

 1. „Tym bardziej, że zyskał na sympatii nie tylko fanów Heat, lojalnie pozostając w Miami, mimo oferty gry o tytuł w Houston.”

  raczej

  Tym bardziej, że zyskał na sympatii nie tylko fanów Heat, lojalnie pozostając dla kasy, mimo oferty gry o tytuł w Houston.

  Lubię to: 0
 2. Tak jak napisał Przemek…Miami może się podobać w roli underdoga…pozatym każdy z nas chce przecież zobaczyć Bosha w roli pierwszej opcji w ataku i Wade’a mającego częściej piłkę w rękach. Team to watch.

  Lubię to: 0
 3. Czardi – w Houston byłaby i kasa i szansa na tytuł, w dodatku grając na luzie trzecie skrzypce, więc jakąś tam lojalność pokazał ;)

  Gdyby Wade cudownie wrócił zdrowotnie chociaż do 2011 (yeah, right….), a Deng spełnił pokładane w nim nadzieje, to bardzo fajna – fun to watch – paka mogłaby się razem z tej zbieraniny okazać. Szanse na cokolwiek raczej takie jak w totku, ale byłoby ciekawie.

  Go Heat!

  Lubię to: 0
 4. 1. Kontrakt Bosha to kolosalny błąd. Myślę, że nawet z czasów gry w TOR taki hajs mu się nie należał. Niby zarzekał się sezon, dwa temu, że dorzucił masę żeby walczyć na 5, ale bądźmy szczerzy – wciąż jest perfekcyjną (nie Panią Domy) 4.
  2. Dwayne Wade i Shannon Brown. Te drugiemu wciąż kibicuję i chciałbym żeby pokazał swoją wartość. Bez niego MIA i Spoelstrze będzie ciężko łatać minuty Wade’a, który zapewne podobnie jak rok temu będzie oszczędzany (#MyKnee).
  3. Ogólnie, na papierze, MIA wygląda całkiem nieźle, choć szans na Mistrza nie mają.

  Na koniec przyczepię się znów do błędu językowych. Nie „półtorej roku”, a „półtora roku”. Shannon Brown wg Was „pikuje w dół”. Jak nawinął jeden z polskich raperów – „czy można pikować w górę?” ;)

  Lubię to: 0