Raport: Nuggets i Kenneth Faried uzgodnili przedłużenie za 60 mln dolarów

3
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Klasa Draftu 2011 ma termin do 31 października na przedłużenie swoich debiutanckich kontraktów, inaczej trafi za rok na rynek zastrzeżonych wolnych agentów. Nowa umowa telewizyjna NBA wg przewidywań doprowadzi do postępowego wzrostu poziomu salary-cap w kolejnych latach. W tym sezonie salary-cap wzrosło o ok. pięć mln dolarów i wynosi 63,065 mln dolarów. Za rok może wzrosnąć o kolejne pięć milionów. Za rok o kolejne pięć, i tak dalej. Nie wiadomo jeszcze – i będzie to już teraz dyskutowane między właścicielami i NBPA – jak dokładnie tam dojdziemy, w obliczu potrojenia rocznej wartości praw telewizyjnych, ale salary-cap na sezon 2016/17 może wynieść nawet 80 mln dolarów. To sprawia, że za dwa lata wart 14 mln dolarów rocznie kontrakt Erica Bledsoe może być mega-stealem, a maksymalny kontrakt dla Kyrie’go Irvinga też może być na rynku uznawany jako przechwyt.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułNBA podpisze w poniedziałek nową umowę telewizyjną, wartą 24 miliardy dolarów
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (162): Elfrid i Marble zapowiadają sezon Orlando Magic

3 KOMENTARZE

 1. Nie przepadam za nazywaniem Farieda i Gortata rolę playerami. Z definicji taki gracz robi coś więcej niż dobrze – ściśle określone coś – 3 and D, samo 3 albo samo D.

  Gortat i Faried niemal wszystkiego robią po trochu i wszystko na poziomie raczej dobrym. No Faried wyroznią się w zbiórkach i blokach a Gortat przy zaslonach ale nie jest to dla mnie argument żeby kwalifikowac ich jako role players.

  Kim wiec są? Coś więcej niż role Player, mniej niż gwiazda zespołu. Nie ma chyba dobrej nazwy. Na razie.

  All around role Player?

  Faried jest też Energizerem, a Gorti glue guy’em ale to się tyczy bardziej poza taktycznie sportowych walorów.

  Lubię to: 0