Najdłuższe 3 sekundy w historii koszykówki

5
fot. YouTube

To miały być „radosne zawody”. Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku w Monachium miały być dla Niemiec okazją do pokazania światu, że nie mają już nic wspólnego z krajem, który, raptem 36 lat wcześniej, w cieniu swastyk rozdawał medale, by 3 lata później „zorganizować” Europie całkiem inny rodzaj gier. Niemcy robili wszystko, by zamazać pamiętne sceny z Berlina z 1936 roku i z przewrażliwienia specyficznie podeszli do kwestii ochrony wioski olimpijskiej, nie chcąc dopuścić, by „ludzie z bronią” przywołali jakiekolwiek złe skojarzenia.

To miał być beztroski koniec lata. Ta beztroska okazała się być ważniejsza od bezpieczeństwa zawodników.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWyraźni zwycięzcy offseason 2014
Następny artykułRaport: Wiggins podpisze kontrakt w Cleveland, nie jest uwzględniany w negocjacjach

5 KOMENTARZE

    • Wiem, wiem, literówka. Poprawiona już. Było ich dużo więcej niestety, bo tekst kończyłem za wcześnie rano i – biję się w pierś – poszedłem spać zamiast przeczytać raz jeszcze, ale mam nadzieję, że już większość błędów wychwyciłem i teraz jest ok.

      Lubię to: 0