Magic zwolnili Jameera Nelsona, czyszczą salary cap?

4
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Jeszcze zanim zaleje nas fala doniesień o tym kto z kim spotkał się tuż po otwarciu okienka transferowego i co z tych pierwszych rozmów wynikło, wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że na rynku pojawiło się kilka nowych nazwiska, a kilku innych zawodników jednak nie będzie miało statusu zastrzeżonego wolnego agenta.

Grizzlies nie zdecydowali się złożyć Edowi Davisowi oferty kwalifikacyjnej, dlatego będzie on niezastrzeżony, a oni nie będą mieli prawa wyrównania ewentualnej oferty jaką dostanie od innej drużyny. To samo dotyczy Evana Turnera, Lavoy’a Allena, Ekpe Udoha i Trevora Bookera. Sixers tymczasem zwolnili Jamesa Andersona, który miał niegwarantowany kontrakt na kolejny sezon. Na rynku pojawił się też będący już jedną nogą na emeryturze Chauncey Billups. Pistons mieli opcję drużyny na następny sezon i nie zdecydowali się jej wykorzystać. Natomiast Stan Van Gundy szukając doświadczenia na pozycji rozgrywającego może teraz odezwać się do swojego byłego gracza Jameera Nelsona, który również stał się wolnym agentem.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBurzliwe dzieje Jasona K.
Następny artykułRaport: Wielka Trójka daje Heat czas na znalezienie wsparcia

4 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się, że Magic mogą mocno zaatakować rynek wolnych agentów. Ta myśl przyświecała mi od momentu draftu. W wielu podsumowaniach Orlando uważa się za przegranych tego draftu i ogólnie tego okresu tankowania, bo ani Oladipo, ani Gordon nie mają potencjału na Top15 ligi w przyszłości (vide Mack i zNYK). Jednak czy taka piątka Payton, Oladipo, Gordon, Vucevic + All Star nie jest już bardzo dobrą drużyną z mega upsidem i dużą elastyczności finansową? A jak jeszcze dodamy z ławki Harrisa i Harklessa, to robi to jeszcze większe wrażenie. Życzę sobie, żeby rzeczywiście był to koniec tankowania Orlando. Chcę zobaczyć tę drużynę biegającą po parkietach ligi. Życzę tego NBA i życzę tego przede wszystkim Wschodowi :)

    Lubię to: 0
    • Jednak po przeanalizowaniu free agents list to musieliby ściągnąć Carmelo, żeby to co napisałem miało bardzo dużo sensu :). Za rok jednak mogliby się uzbroić bardzo poważnie. Tylko w takim wypadku po co to czyszczenie salary już teraz?

      Lubię to: 0