Analizujemy wyniki testów z NBA Draft Combine

11
fot. The Associated Press
fot. The Associated Press

Przeżyliśmy dwa dni testów w Chicago. Oczywiście nie było nas tam osobiście, ale ja na telefonie starałem się retweetować co się da, bo Jonathan Givony z Draft Express jak zwykle wykonał kawał dobrej roboty. Chad Ford z ESPN sprzedawał jakieś newsy oraz swoje dziwne teorie, a pozostała grupa dziennikarzy/beatwriterów starała się zbierać opinie od przyszłych graczy na temat swoich zespołów.

Lecimy na szybko przez wyniki pomiarów warunków fizycznych i testów sprawnościowych. Dorzucimy coś z rzutówek.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBrooklyn Nets chcieli szybko zbudować mistrzowski zespół i teraz mają problem
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (86): W pięciu, sześciu albo w siedmiu

11 KOMENTARZE

 1. Randle chyba stracił najwięcej (z czołowych picków) patrząc na jego pozycję w mockach na starcie sezonu i teraz. Mimo, że w turnieju NCAA zaszedł najdalej. Pamiętam, że nawet mówiło się o nim jako potencjalnym #1, a teraz umieściłbym go za Vonlehem i Gordonem. Vonleh wygląda na dość pewny pick. Może nie będzie superstarem, ale z pewnością solidną opcją w wyjściowym składzie, przydatnym po obu stronach parkietu, rozciągający obronę rywali. Gordon chyba trochę błędnie nazywany przez niektórych mini Blakiem ma świetny potencjał w defensywie. Ma wingspan i reach Griffina, a jest od niego niższy. Natomiast Randle coraz mniej atutów. Nie zachwyca fizycznie, małe dłonie, słaby defense.

  Pomijając pozycje to poza Wigginsem najbardziej w tym drafcie ciekawi mnie Smart. Taki szybki czołg na PG z dużym swaggerem chyba nie może się nie sprawdzić w tej lidze. Będę mu kibicować jeśli tylko nie trafi do LAL. Szkoda, że w Philly go nie zobaczę, bo to raczej słaby fit z MCW.

  Lubię to: 0
 2. Sebastian mam takie pytanie odnośnie Smarta? Czy wysoki poziom tkanki tłuszczowej (jeden z ośmiu graczy z powyżej 10%) tutaj może być jakiś problemem?

  Widzę go w Magic (bardzo, bardzo), ale z wyższym pickiem raczej nie pójdzie. Myślę, że Hennigan będzie kombinował coś z Afflalo, żeby z drugim pickiem pójść nieco wyżej i może wtedy spróbować go wziąć.

  Dajmy na to gdybyś miał wybierać to kto? Smart czy Exum?

  Lubię to: 0
  • On ogólnie jest masywnym PG, ale nie sądzę, żeby to miało jakieś znaczenie. Gość zasuwa na nogach, dobrze broni.

   Smart czy Exum? Ja bym wolał Smarta bo wydaje się pewniejszy, bardziej znajomy, ale to tylko z tego względu, że śledziłem go przez dwa lata.

   Lubię to: 0