Westbrook 3+1, Paul z połowy boiska i Curry na samym finiszu – czy i jakie to były faule?

7
fot. NBA League Pass
fot. NBA League Pass

Circus shots w wykonaniu zawodników OKC w dwóch ostatnich meczach – coś niespotykanego, biorąc pod uwagę fazę gry i to, że doprowadziły one do dwóch dogrywek. W tegorocznych rozgrywkach posezonowych widzimy sporo cwanych zagrań największych gwiazd ligi: Westbrook, Durant, Curry, Paul. Przedstawię dziś interpretację zagrań z ostatniej nocy: rzutu 3+1 w Memphis oraz faulowej rywalizacji CP3 z Currym.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Grizzlies znowu lepsi po dogrywce. Brak gwizdka i zwycięstwo Clippers w Oakland
Następny artykułMavs uszkodzili ofensywę Spurs, Green i Leonard jeszcze nie rozpoczęli PO

7 KOMENTARZE

 1. W Game 1 sędziowie nie gwizdnęli ewidentnego faulu Green’a na CP3. W Game 3 sędziowie nie gwizdnęli dyskusyjnego faulu CP3 na Curry’m – wyszło na zero, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

  Lubię to: 0
 2. No właśnie, a gdzie analiza prawej ręki Paula. Przecież tam ewidentnie podbija łokieć Currego przez co piłka nie dolatuje nawet do kosza. Klasyka fuali. Plus podchodzi bardzo blisko, ale z tym miejscem do lądowania bym się już nie czepiał. To była tight defense ale na końcu Paul sfaulował przy rzucie Currego. Kropka. To był faul prawą ręką !

  Lubię to: 0
 3. Jak dla mnie to faul na CP3 w game 1 był bardziej ewidentny niż doszukiwanie się faulu tutaj więc żadnego komentarza ze strony organizacji nie będzie.
  W sytuacji wcześniejszej przy rzucie CP3 za 3 to tłumaczenie, że zawodnik nie powinien chcieć wtedy rzucać trójki jest ciekawym spojrzeniem na temat. Ale dosyć niebezpiecznym, bo co gdyby to było kilka metrów bliżej kosza, nie ma komu podać, jest naciskany – sędziowie wiedzą lepiej niż on, że nie powinien rzucać za trzy? Może zrobić wszystko (zgodnie z przepisami) nawet jeśli to nie ma sensu – np. rzucić piłkę na aut.

  Lubię to: 0