Czy Parker ostatecznie przeskoczy Wigginsa?

15
fot. The Associated Press
fot. The Associated Press

Zdania oczywiście są podzielone. Dla wielu skautów Andrew Wiggins, Jabari Parker i Joel Embiid to trójka kandydatów do jedynki w Drafcie 2014. O ile Wiggins wyraźnie dawał znać, że Kansas będzie tylko przystankiem w karierze, o tyle Parker i Embiid nie podjęli ostatecznych decyzji, ale podejmą. Mają czas do 27 kwietnia – wtedy upływa termin zgłaszania kandydatur do Draftu.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułRaport: Kobe Bryant kończy sezon
Następny artykuł35 dni do końca sezonu regularnego: Spoza Top10 Draftu do poziomu All-Star

15 KOMENTARZE

 1. Bardzo wiele na temat porównania szans tych dwóch grajków mówi opinia Johnathana Givony’ego. Powiedział, że jego zdaniem Wiggins gra w tej chwili na około 25% swoich możliwości, a Parker na jakieś 60-65%. Techniki dużo łatwiej nauczyć niż atletyzmu ;)

  Ja sądzę, że Jabari to lepszy gracz na tą chwilę, ale w NBA więcej osiągnie Andrew :)

  Dlatego niech Sixer biorą sobie Wigginsa, a Jabari niech spadnie prosto w łapy moich C’s!

  Lubię to: 0
  • Givony moim zdaniem robi lepszą robotę niż Chad Ford i też mi się wydawało już na starcie sezonu, że Wiggins jest jakby zamknięty, za kratkami własnych skilli. Zobaczymy, tak naprawdę to dwaj inni gracze. Wiggins będzie raczej dwójką w NBA, Parker solidną trójką.

   Lubię to: 0
 2. W dużej mierze wszystko i tak zależy od tego, kto z jakim numerem będzie wybierał. Lakers ponoć czają się na Joel’a lub Exum’a, więc może być sytuacja, w której Exum pójdzie z 1 w drafcie.

  Lubię to: 0
  • W żadnym wypadku. Lakers to nie Cavs. Jak Lakers będą mieli top3 pick to wezmą best available z trójki Embiid, Parker, Wiggins. Jak wszyscy się zgłoszą do draftu. Dopiero potem Exum, w przypadku Lakers, przed Smartem.

   Lubię to: 0
 3. Jak dla mnie to też nie ma znaczenia kto z którym numerem pójdzie. Znacznie ważniejsze jest kto pójdzie do jakiej drużyny. W czasach zaawansowanych statystyk znacznie ostrożniej dobiera się graczy, również tych z draftu. Wiadomo, że są i będą drużyny biorące najlepszego dostępnego, ale coraz częściej kryteria wyboru są znacznie bardziej złożone. Tak mi się przynajmniej wydaje :)

  Lubię to: 0