Akademicki zrzut (13): Doug McDermott przeskoczył Larry’ego Birda

6
fot. The Associated Press
fot. The Associated Press

Coś dla fanów NCAA. Raz w tygodniu (poniedziałek/najpóźniej wtorek) będę zrzucał najciekawsze opcje z weekendu NCAA, bo zazwyczaj od piątku do niedzieli dzieje się sporo.

W skrócie: Doug McDermott, Syracuse, Shabazz Napier i ponownie Jabari Parker.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (28): Ktoś przeskoczył już przez traktor
Następny artykułKnicks dalej chcą Kyle’a Lowry’ego, ale biorą też pod uwagę Jeffa Teague’a

6 KOMENTARZE

 1. Jestem bardzo ciekawy, jaką rolę może pełnić McDermott w NBA. Czy to będzie taki większy JJ Redick? Zadaniowiec, czy można z niego robić pierwszą/drugą strzelbę zespołu? Trochę martwią jego statystyki defensywne, a właściwie ich brak…

  Lubię to: 0
 2. Dokładnie, nie jest dobrym defensorem ani atletą. Myślę, że stać gościa na 12 pkt z ławki przy skuteczności 40% za trzy. Bardziej Kyle Korver taki, grający nieźle na deskach, więcej z piłką.

  Lubię to: 0
  • Panie Sebastianie, czyli najlepiej by się odnalazł, jako wsparcie z ławki w jakimś contenderze typu OKC? Jakiś czas temu zastanawiałem się nad nim jako o opcji strzeleckiej dla Sixers, Bobcats albo Bucks, gdzie wyraźnie brakuje zawodników z dobrym rzutem. Na nbadraft.net zaznaczyli mu leadership 9/10. Czy to wynika tylko z tego, że to już jego czwarty rok na uczelni czy rzeczywiście gość ma jakieś zadatki, by mieć większy wpływ na drużynę NBA?

   Lubię to: 0
   • Nie chcę prorokować i zapeszać, ale gość ma niesamowitą wiedzę o baskecie i nie życzę mu, żeby skończył jak Reddick lub Fredette, o czym pisałem w większym artykule. Czy to opcja na startera w NBA? Pewnie, ale w dobie atletyzmu mógłby zginąć, aczkolwiek popatrzmy na gości pokroju Kevina Love’a, który nie jest atletycznym gościem, ani dobrym obrońcą. McDermott to trochę zagadka pod kątem zawodowym, ale jedno jest pewne – będzie jednym z czterech/pięciu najlepiej przygotowanych gości do gry w klasie 2014.

    Lubię to: 0
 3. A co z Karnowskim? Przemek będzie zgłaszał się do draftu ’14 czy raczej zamierza zaczekać na słabszą zapewne klasę ’15?
  Jak w ogóle widzisz realne szanse na zaistnienie kolejnej nadziei Polaków na parkietach NBA? Pytam bo oczywiście lata oglądania NCAA i potem ścieżki poszczególnych zawodników w zawodowych karierach mogą dać jakiś wyznacznik.

  Pozdrawiam

  Lubię to: 0