Koszykarskie kino: Fast Break

0
Fast Break
Fast Break

Istniało kiedyś coś takiego jak lata siedemdziesiąte. Sam tego nie doświadczyłem, ale wielu ludzi to widziało, a nie mam powodu, aby im nie wierzyć. Oczywiście według wszelkich podań, legend i mitów jest diametralna różnica między latami siedemdziesiątymi w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. W USA królowało afro, buty na koturnach, długie płaszcze i Dr. J, a u nas? U nas nic nie królowało.

Czasem oglądam jakiś film i mam wrażenie, że świetnie oddaje ducha epoki, w trakcie której powstał. Często nie mogę tego skonfrontować z własnym doświadczeniem, bo przecież nie żyłem w danym okresie ani w określonym miejscu, a jednak dzięki wiedzy wyniesionej z książek, filmów i innych źródeł mam poczucie, że tak właśnie to wyglądało. Idealnym tego przykładem jest Fast Break z 1979 roku, który pozwala zrozumieć, jak wyglądały lata siedemdziesiąte po amerykańsku.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułNowojorskie impresje 742… czyli Królewska Przystań…
Następny artykułPrzewrotny, zabawny i bezpośredni David Stern