Tyreke Evans daje oznaki życia

2
Armando Arorizo / newspix.pl

Basketball-Reference ma jedno bardziej przydatne narzędzie, które pozwala na znalezienie zawodników, którzy zaliczali określone statystyki. My blogerzy, kochamy możliwości tej strony, bo pozwala nam później z mądrymi minami (mamy te miny, gdy to piszemy – nie mówimy wam o tym, ale możecie uwierzyć mi na słowo) pisać na przykład: „W historii NBA zdarzyło się 79 razy, by jakiś zawodnik zaliczał przynajmniej 19 punktów w meczu i rzucał za trzy ze skutecznością 40% w sezonie. Tylko w jednym przypadku gracz ten miał PER niższy niż 15. Klay Thompson w tym sezonie”. Po napisaniu takiego zdania idziemy zjeść kawior, na który zarabiamy na  naszych blogach i z poczuciem dobrze wykonanego obowiązku kładziemy się spać. A ty czytelniku zastanawiaj się, czy to znaczy, że Klay Thompson ssie.

Na szczęście robimy to nie tylko my, ale i wszystkie najbardziej nawet poważne serwisy z NBA.com włącznie. To już chyba tak ludzka natura, że lubimy tego typu zestawienia. Prywatnie, gdy tylko widzę jakiś ciekawy zestaw indywidualnych statystyk, z miejsca sprawdzam, czy kiedykolwiek w historii zdarzył się podobny. Jeśli zdarzył się, to najlepiej by na liście tej pojawili się najlepsi gracze w historii – to pozwala na „wyprowadzeniu lepszego dowodu” w dyskusji o tym, czy ktoś gra dobry, czy zły sezon.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułLarry Sanders wysyła sygnały alarmowe
Następny artykułCeltics oddali Courtney’a Lee do Grizzlies w zamian za Jerryda Baylessa

2 KOMENTARZE