4-na-5: Rusza preseason 2013/14

0
fot. KAMIL KRZACZYNSKI / Newspix.pl

1. Ile procent sukcesu w czerwcu zależy od udanego obozu przedsezonowego?

Sebastian Hetman: 50%. W Polsce porządny obóz ustawia zespół na cały sezon, a forma przychodzi w odpowiednim czasie. Za Oceanem cały plan przygotowawczy jest dopracowany precyzyjniej, są większe możliwości przygotowania ciała do wielkich obciążeń, które podczas playoffs będą dawać o sobie znać.

Maciej Kwiatkowski: 25%. Ale w tym roku? Może nawet 40. Przy tak wyrównanej w talent i doświadczenie grupie 10-11 drużyn, które mają szanse zdobyć tytuł, kroki postawione przez cztery tygodnie treningów i sparingów, uniknięcie kontuzji, nadanie zawodnikom ról i zrozumienie ich przez graczy, implementacja nowej strategii – to wszystko może dać bardzo kluczową przewagę na przedbiegu. Mam tu na myśli LA Clippers, Chicago, Brooklyn, Houston i Knicks… San Antonio, Miami, OKC, Indiana, Memphis, nawet Warriors dokładnie wiedzą w kierunku jakiego stylu i poziomu mają wracać, aby być wiosną na szczycie swojej gry.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułRaport: Finały NBA wrócą do formatu 2-2-1-1-1
Następny artykułSzósty Gracz NBA Rank: 100. Marcin Gortat