Tony Parker ma już srebro i brąz, teraz czas na złoto

1
fot. ICON SPORT / Newspix.pl

Podczas tegorocznego EuroBasketu lista nieobecności jest dłuższa niż lista gwiazd, które zagrają na Słowenii. Na szczęście nie wszyscy zrezygnowali. Francja jak zawsze może liczyć na swojego lidera i to właśnie Tony Parker będzie największym nazwiskiem tego turnieju. Poza nim z zawodników, których zobaczymy na Mistrzostwach jeszcze tylko Marc Gasol ma status All-Stara w NBA.

Parker należy do tego coraz mniejszego grona gwiazd, które niezależnie od okoliczności, właściwie każde wakacje spędzają z reprezentacją. To będą już jego siódme Mistrzostwa Europy, rok temu występował na Igrzyskach Olimpijskich i tylko poważne problemy zdrowotne są w stanie zmusić go do zrobienia sobie wolnego. W 2006 opuścił Mistrzostwa Świata, ponieważ tuż przed startem turnieju złamał palec, później nie zagrał też w 2010, aby podleczyć się po sezonie, w którym stracił 26 meczów (najwięcej w karierze).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPolska na 14 miejscu w ostatnim power rankingu przed EuroBasketem
Następny artykułNasz pierwszy rywal Gruzja zupełnie się nas nie obawia

1 KOMENTARZ