EuroBasket nie tylko dla Polaków

3
fot. EXPA/ Sportida/ Klansek Velej / Newspix.pl

Koszykarski żołądek Starego Kontynentu jest gotowy na niepowtarzalną w smaku ucztę. Od pierwszych starć dzieli nas tydzień. W międzyczasie kilkanaście reprezentacji rozegra ostatnie mecze sparingowe, które będą pewnego rodzaju weryfikacją siły tuż przed EuroBasketem. Polacy 30 sierpnia w Stambule zmierzą się z Turkami i po starciu z Hiszpanami w Castellon de la Plana, będzie  to pierwsze spotkanie z tak wysoko rozstawianym rywalem. Natomiast turniej otwieramy z Gruzinami i Czechami mając świadomość, iż z obu spotkań musimy wyjść zwycięsko, aby postawić parafkę przy pierwszym celu reprezentacji Dirka Bauermanna.

EuroBasket to jednak znacznie więcej niż „Polska reprezentacja ma szansę odnieść sukces”. Przed kilkoma drużynami narodowymi naprawdę interesujący turniej, dlatego prześledziłem terminarz spotkań pierwszej rundy, aby zwrócić uwagę na szczególnie ciekawie zapowiadające się rywalizacje zarówno z aspektu stricte sportowego, jak i historycznego czy nawet geograficznego. Całą rozpiskę znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie EuroBasketu.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułTurkoglu ma ofertę z Turcji, ale nadal pozostaje zawodnikiem Magic
Następny artykułWiggins, Karnowski, Ponitka i …Exum w nowych mockach Draft Express

3 KOMENTARZE