Podsumowanie sezonu: Defensive Player of the Year

11
fot. newspix.pl

Kontynuujemy przyznawanie naszych nagród i dziś nagroda, która być może bardziej powinna należeć się całej drużynie niż jednemu zawodnikowi. Damian Lillard został naszym Rookie of the Year, Jrue Holiday i Eric Bledsoe wygrali MIP, a Erik Spoelstra i Gregg Popovich zostali Trenerami Sezonu. W przypadku najlepszego obrońcy znowu byliśmy zgodni.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułTop 10 Game-Winnerów w sezonie regularnym 2012/13
Następny artykuł4-na-5: Larry czy LeBron, KD czy Melo

11 KOMENTARZE

 1. „…aż 7 punktów mniej na sto posiadań traconych przez Denver kiedy jest na parkiecie.”

  „Z nim na boisku Nuggets tracą 4.8 punktów mniej na sto posiadań.”

  To jak jest w końcu?

  Lubię to: 0
 2. Noah rozumiem, Marc … my jako europejczycy możemy tak uważać, ale nie ma cudów aby USA-nation uznało europejczyka za najlepszego obrońcę w tak wyrównanej stawce. Ale sorry niech ktoś mi wytłumaczyć gdzie obrona Hibberta (oprócz wzrostu, choć to niebagatelny atut)a gdzie obrona powiedzmy Noah, Duncana czy Jamesa. To dzień do bardzo późnego popołudnia.
  Noah był kontuzjowany, więc nagrodę zgarnie Duncan … ewentualnie James.

  Lubię to: 0
 3. o teraz doczytałem co Pa maciek dopisał i każdy kto nie patrzy na statsy ale na mecze Pacers wie, że TO jest kluczowe;
  ” …ukłony ze strony Hibberta dla Paula George’a, George’a Hilla i Lance’a Stephensona, którzy nie tracą ludzi sprzed siebie i nie potrzebują dużo pomocy w obronie”.
  Tylko po co wówczas ten wybór?
  Można to malować, szczotkować, ale sorry, drewno pozostanie drewnem i na Boga, nawet najwyższego i najlepszego nie wybierajmy obrońcą roku.

  Lubię to: 0
 4. Lubię Pacers, ba kibicuje jej, ale zatrzymajmy się jeszcze chwilkę przy ich zawodniku. Macie do wyboru jednego gracza, nie patrząc na ofensywę, tylko na defensywę, ofensywa nawet w 1% się nie liczy. Macie do wyboru LeBrona i Georga. Kogo wybieracie? Kto z tej dwójki jest inteligentniejszym, bardziej wszechstronnym, silniejszym, szybszym po prostu LEPSZYM obrońcą ?

  BTW czemu nie ma edycji postów ?

  Lubię to: 0
 5. Mam nadzieję że w tym sezonie nie dostanie tej nagrody któryś z wysokich. Jasne że są dobrzy obrońcy na tych pozycjach, ale nikt nie dominuje tak pozostałych graczy jak bywało to w poprzednich latach, więc wybierzmy może kogoś z pozycji 1, 2, 3

  W ogóle dziwne wybory, bo wydaje mi się że nagrody nie dostanie ani Gasol, ani tym bardziej Hibbert, zwłaszcza że ma w drużynie kandydata numer jeden moim zdaniem, Paula George’a

  Lubię to: 0
 6. Ciekawe, że nikt nie wymienia LBJa? Przecież to jest gracz który kiedy chce przejąc mecz i sytuację …. nikt tak nie broni jak on. Dla mnie to jest dziś kwintesencja obony. Choć wiem, że pewnie „łatwiej” wybrać kogoś wysokiego kto średnią bloków etc. robi wrażenie.

  Lubię to: 0