Podsumowanie dnia: 26

4

Heat po raz 26. Bucks szykują się na pojedynek z nimi w pierwszej rundzie. James Harden wygrał dla Rockets derby Texasu ze Spurs. Mavs dalej walczą o playoffs, Jazz chyba już tracą nadzieję. We FLESZu o meczach w Houston i Oklahomie.

MILWAUKEE 99, ATLANTA 104

HAWKS: Josh Smith i Al Horford rozegrali bardzo dobre spotkanie i poprowadzili ich do tego zwycięstwa. Ale na samym finiszu kluczową rolę odegrał Anthony Tolliver. Najpierw przechwycił piłkę na 27 sekund przed końcem, kiedy na tablicy wyników był remis. Następnie miał zbiórkę po niecelnym rzucie wolnym Dahntay’a Jonesa, co pozwoliło Hawks ponowić akcję i uzyskać 3-punktową przewagę. Horford wykorzystał wtedy dwa wolne, a w sumie w czwartej kwarcie zdobył 10 ze swoich 24 punktów. Zanotował też 7 zbiórek i 6 asyst. Smith miał 23 punkty, 9 zbiórek i 4 asysty. A co jeszcze bardzo ważne, obaj zakończyli mecz bez straty.

* Hawks są 9-2 w tym sezonie, kiedy Smith i Horford zdobywają co najmniej 20 punktów.

BUCKS: Monta Ellis rzucił 11 punktów w czwartej kwarcie, próbując wygrać ten mecz, ale na finiszu stracił piłkę w ważnym momencie, a potem spudłował trójkę, która mogła doprowadzić do remisu. Spotkanie zakończył mając 20 punktów. Dla Bucks była to 3 porażka z rzędu i już chyba mogą zapomnieć, że uda im się awansować z ósmego miejsca, aby uciec od pojedynku z Heat w pierwszej rundzie. Brandon Jennings po fatalnym występie w Indianie, ponownie nie mógł się wstrzelić i zanotował 12 punktów z 15 rzutów, w tym 0/5 z gry miał w czwartej kwarcie. Nadrabiał to podaniami zaliczając 13 asyst. Ersan Ilyasova, który wrócił do gry po opuszczeniu 3 spotkań, miał 19 punktów i 10 zbiórek.