Podsumowanie dnia: Bobcats są dwa razy lepsi niż rok temu

1

Bobcats rozjechali Celtics-bez-Pierce’a i mają już dwa razy więcej zwycięstw niż w poprzednim sezonie. Heat bez problemu przedłużyli swoją serię zwycięstw do 19. Również Grizzlies i Mavs seryjnie wygrywają. Dwight Howard wrócił do Orlando i pokonał swoją byłą drużynę. Ricky Rubio zaliczył pierwsze triple-double w karierze pokonując Spurs. We FLESZu o meczach Lakers i Wolves,

CHARLOTTE 100, BOSTON 74

BOBCATS: po raz drugi w sezonie gościli u siebie Celtics i ponownie ich pokonali. Tym razem zrobili to w bardzo efektowny sposób, odnotowując swoje najwyższe od trzech lat zwycięstwo i przerwali serię 10 porażek. Poprowadził ich Gerald Henderson, który ustanowił swój rekord kariery zdobywając 35 punktów. Już po pierwszej połowie miał 21. Do tego gospodarze zniszczyli Celtics w walce pod koszami wygrywając 48-29 w zbiórkach i 23-12 w punktach drugiej szansy. Josh McRoberts w swoim drugim meczu w pierwszej piątce zaliczył pierwsze od dwóch lat double-double, 13 punktów i 11 zbiórek. Bobcats mają w tym momencie dwa razy więcej zwycięstw niż rok temu.

CELTICS: Paul Pierce odpoczywał i nie wystąpił w tym spotkaniu. Jego koledzy zrobili właściwie to samo w drugiej połowie, przestali grać. Po przerwie zdobyli 28 punktów z 29 rzutów i mieli tyle samo trafień z gry, co strat (8). Jeff Green i Jordan Crawford zanotowali po 14 punktów. Kevin Garnett miał przegonić Jerry’ego Westa i awansować na 15. pozycję na liście najlepszych strzelców w historii. Potrzebował tylko 9 punktów. Skończył mecz na 5, 2/10 z gry.