Podsumowanie dnia: Amar’e wrócił, Knicks przegrali

3

Pierwsze mecze w 2013 za nami. Pierwsze punkty w tym roku zdobył Vince Carter, rozpoczynając wsadem mecz z Wizards. Wyglądało jakbyśmy cofnęli się o jakieś 10 lat. Dla formalności, bo wczoraj o tym zapomniałem napisać, ostatnie punkty 2012 należały do Gorana Dragica. Pierwszy dzień nowego roku to powrót Amare’ Stoudemire’a i koniec imponującej serii zwycięstw Clippers. Tymczasem w drugiej drużynie z LA nic się nie zmienia, nadal grają słabo i przegrywają. FLESZ

Wraz z nowym rokiem postanowiłem nieco odświeżyć Podsumowanie i trochę je rozszerzyć. Dzisiaj poza najważniejszymi informacjami z meczów, przeczytacie też o postępie jaki poczynił Hickson.

WASHINGTON 94, DALLAS 103

MAVS: 2013 rozpoczęli od zwycięstwa, przerywając serię 6 kolejnych porażek. Początek meczu mieli słaby i w drugiej kwarcie przegrywali 14 punktami, ale jeszcze przed przerwą zaczęli odrabiać straty, kończąc pierwszą połowę serią 11-3. W trzeciej kwarcie przejęli już kontrolę nad spotkaniem. Wygrali ją 35-19, uzyskali dwucyfrowe prowadzenie i pewnie pokonali gospodarzy. Vince Carter, który w drugim kolejnym meczu wyszedł w pierwszej piątce, nie tylko latał nad koszami jak za dawnych lat, ale i był najlepszym strzelcem Mavs zdobywając 23 punkty. Po 15 dołożyli Darren Collison i OJ Mayo, a Shawn Marion zaliczył 11 i 14 zbiórek.

* Dirk Nowitzki miał swój najlepszy występ strzelecki w tym sezonie. Zdobył 11 punktów, z czego 6 w trzeciej kwarcie, trafiając 5 z 7 rzutów.
* Mavs trafili 50% rzutów z gry. W poprzednich 6 meczach ani razu im się to nie udało, a 4 razy mieli skuteczność nie wyższą niż 41%.

WIZARDS: Bradley Beal wyrównał swój rekord kariery mając 22 punkty (4/7 za trzy), ale to nie uchroniło Wizards przed kolejną porażką. Emeka Okafor zanotował 14 punktów i 11 zbiórek. Słabo zagrał natomiast Nene, który trafił tylko 2 z 10 rzutów i miał 7 punktów.

* Shelvin Mack zaliczył 6 asyst. To jego 4 występ w tym sezonie i po raz 3 miał co najmniej 5 asyst. W swoim debiutanckim sezonie w Wizards udało mu się to tylko 5 razy, a rozegrał 64 mecze.