Ranking 2012

4
fot. Gary Coronado / Newspix.pl

LeBron James był najlepszym zawodnikiem 2012 roku. Heat najlepszą drużyną, ale to nie oni zanotowali najwięcej zwycięstw. Ranking 2012 to podsumowanie minionego już roku w oparciu o wszystkie mecze sezonu zasadniczego i playoffs od 1. stycznia do 31 grudnia. Pierwsze miejsce oczywiście zarezerwowane jest dla mistrzów, bez względu na ich rezultat, ale już dalsza kolejność zależy od liczby wygranych spotkań w 2012. W przypadku takiej samej liczby zwycięstw wyżej jest drużyna, która rozegrała więcej meczów w playoffs, a jeśli obie były poza ósemką, wyżej jest ta z mniejszą liczbą porażek.

1. Heat 79-35
Zostali mistrzami NBA. LeBron James zaczął grać jako point-power forward i był najlepszym zawodnikiem roku, zgarniając wszystkie najważniejsze trofea – MVP sezonu i finałów, mistrzowski pierścień i olimpijskie złoto.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPodsumowanie dnia: ostatnie mecze starego roku
Następny artykułDniówka: powrót Amar’e, Nuggets podejmują Clippers

4 KOMENTARZE