Podsumowanie dnia: spokojna niedziela

3

W najciekawszym spotkaniu niedzieli Grizzlies zupełnie zniszczyli Heat na własnym parkiecie, po raz kolejny potwierdzając, że są bardzo niewygodnym rywalem dla gwiazd z Miami. To był jeden z 5 jednostronnych pojedynków jakie oglądaliśmy. Wszystkie wczorajsze mecze zakończył się dwucyfrową różnicą punktów.

BROOKLYN 82, ORLANDO 74

NETS: Deron Williams zanotował 17 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst, Brook Lopez miał 20 punktów, a Kris Humphris 21zbiórek.

MAGIC: po bolesnej porażce z Nets na własnym parkiecie, tym razem podjęli z nimi walkę, ale dopiero po tym, jak przegrywali już 20 punktami. Ich jedynym sukcesem było to, że udało im się zbliżyć na 5 punktów na 2 minuty przed końcem. To był trzeci z rzędu meczów, w którym  nie zdobyli więcej niż 75 punktów.

HIGHLIGHT: W pierwszej kwarcie przegranej przez Magic 17-35, nawet zawodnicy gości asystowali przy punktach Nets.

LA CLIPPERS 89, ATLANTA 76

CLIPPERS: wygrali po raz 3 z rzędu. Podczas tej serii tracą tylko 83.3 punktów, podczas gdy w pierwszych 4 spotkaniach pozwalali rywalom na 102.3.

HAWKS: Al Horford i Josh Smith razem uzbierali tylko 23 punkty, a w czwartej kwarcie mieli 0 punktów i 3 straty. To jest najbardziej dotkliwa porażka Hawks w tym sezonie.

STAT MECZU: rezerwowi Clippers zdobyli 35 punktów, 3 więcej niż zawodnicy z ławki Hawks. Po raz pierwszy w tym sezonie rezerwowi Hawks mieli mniej punktów niż ich przeciwnicy. We wcześniejszych 4 meczach średnio zdobywali 41.8 punktów. Lineup Bledsoe-Crawford-Barnes-Turiaf-Hollins był +11 w 8 minut, to oni zanotowali kluczowy run 15-1 na początku czwartej kwarty.

RANDOM STAT: DeAndre Jordan ma w tym momencie serię 7 celnych rzutów wolnych z rzędu. Sezon rozpoczął pudłując 8 swoich pierwszych rzutów z linii. W karierze ma skuteczność 43.9%.