Rookie Ranking (1)

9
fot. Albert Pena / Newspix.pl

1. Damian Lillard (Blazers)
G 5  MIN 37.8  PTS 18.6  FG% .416  3P% .321  AST 7.2  REB 3.4  STL 1.2

Zdecydowanie najlepszy rookie pierwszych 10 dni tego sezonu. Już w debiucie przeciwko Lakers  zrobił coś (23pts, 11ast), co przed nim zrobili tylko Oscar Robertson i Isiah Thomas. Został też drugim rookie po Big O, który w trzech pierwszych meczach zdobywał po 20 punktów i 7 asyst. Blazers wygrali 2 z nich, w Houston dzięki temu, że Lillard przejął dogrywkę. W doliczonym czasie gry trafił 2 razy za trzy, miał 8 punktów, zaliczył 2 asysty i zbiórkę. Miał wtedy swój bezpośredni udział przy każdym punkcie Blazers. To był dopiero jego trzeci mecz w NBA, a już był clutch. W kolejnych dwóch spotkaniach obrona rywali zwracała na niego już znacznie większą uwagę i miał gorsze osiągnięcia. W Dallas trafił tylko 2 z 13 rzutów, ale wymuszał faule, miał 5 asyst i tylko jedną stratę. Jest najlepszym strzelcem wśród debiutantów i 11 podającym całej NBA.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułHetman: Hoosiers i sezon pełen tajemnic…
Następny artykułMike Brown zwolniony… Phil Jackson?

9 KOMENTARZE

  1. Z pierwszą trójką nie ma co dyskutować. Zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, a postawa Lillarda to dla mnie jednak spora niespodzianka 'in plus’. Niby wysoko w rankingu wypadają MKG i Valanciunas, ale dla mnie to jak narazie jednak rozczarowanie.

    Osobiście będę się przyglądał grze Alexeya Shveda, nie tylko z powodu, że T-Wolves to dla mnie w tej chwili 'team fun2watch’.

    Lubię to: 0
  2. Lilliard ma łatwiej, bo jest kreowany na lidera i jest pg. Na mnie największe wrażenie robi Waiters. Chłopak ma duży swagger, potrafi rzucać „bezczelne” rzuty. Jestem pozytywnie zaskoczony jego umiejętnościami i trzymam za niego kciuki w ROY-u.

    Lubię to: 1