Hetman: Przemek Karnowski – Wielkie nadzieje dużego człowieka

2
fot. Wojciech Figurski / newspix.pl

Tak naprawdę nie wiem, czy jego droga do NCAA była długa. Na dzień dzisiejszy jest to nieistotne w kwestii chłopaka, który ma 19 lat, 213 cm i szansę na obalenie mitu o zepsutych polskich talentach powracających zza Oceanu. Jego marzenie dopiero zaczyna się spełniać, a my możemy być świadkami wielkiej historii lub przykrego epizodu. Przemek Karnowski – duży człowiek z wielkimi nadziejami. Przede wszystkim członek Gonzaga Bulldogs – programu, który coraz szerzej zatacza kręgi na parkietach Division I.

Skauci siedzący w młodzieżowej koszykówce znali go pewnie od młodzika, ale zainteresowani tematem poznali go tak naprawdę po Mistrzostwach Świata do lat 17 w Hamburgu. Ja osobiście po raz pierwszy Przemka Karnowskiego zobaczyłem na Mistrzostwach Polski do lat 16 w 2009 roku, które były rozgrywane we Wrocławiu. Powiedziałem wtedy do siebie: „Ten gość jest ogromny, ma warunki, pewnie wyjedzie za granicę.” Ba! Ten gość został najlepszym strzelcem turnieju, reprezentując wówczas ekipę Anwilu Włocławek, która go wypożyczyła. Rozgrywane w 2009 roku Mistrzostwa Polski do lat 16 oprócz Karnowskiego zgromadziły inne gwiazdy młodego pokolenia. W finałowej ósemce zagrali m.in. Mateusz Ponitka, Michał Michalak, Tomasz Gielo, Grzegorz Grochowski, czy Filip Matczak, który dosłownie przejął spotkanie o złoty medal.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułJamrozik: Przyglądając się amnestii
Następny artykułKujawiński: Sezon w cieniu Nasha

2 KOMENTARZE

  1. Dzięki za ten artykuł:) Trzeba śledzić tego chłopaka zdecydowanie. Chciałem Wam jeszcze Panowie pogratulować odwagi za tak odważny i innowacyjny krok na polskim rynku internetowym, naprawdę szacunek, mam nadzieję, że to wypali bo doskonale Was rozumiem. Poświęcacie na to dużo czasu, a jeżeli strona będzie prowadzona profesjonalnie i rzetelnie to ta odpłatność stanie się czymś naturalnym tak jak kupowanie co miesiąc MVP magazyn:) Ta cena promocyjna 27 zeta za trzy miechy brzmi ok, ale normalna już dosyć wysoka, no ale zobaczymy jak to będzie z czasem. Powodzenia i liczę na wiele ciekawych artykułów. Wierzę, że ten projekt wypali!

    Lubię to: 0