Dallas Mavericks przed sezonem 2012/13

2
fot. Ron Jenkins / newspix.pl

Dwa lata temu świętowali pierwsze mistrzostwo w historii klubu, ale z tamtego mistrzowskiego składu zostało już tylko czterech zawodników. Mark Cuban uznał, że jego drużyna osiągnęła swój szczyt i dalej nie ma już sensu trzymać starzejących się graczy. Postanowił patrzeć w przyszłość, marząc o stworzeniu własnej Wielkiej Trójki w Dallas. W te wakacje jego plan miał zacząć się realizować, ponieważ do wzięcia był Deron Williams. To właśnie dla D-Willa Mavs zrezygnowali rok wcześniej z przedłużania umowy Tysona Chandlera czy J.J’a Barei. Jednak Williams ostatecznie wybrał Brooklyn i Mavs zostali z niczym. Ale kiedy już wydawało się, że będą największymi przegranymi tego offseason Cuban wraz z GM’em Donnie’m Nelsonem wzięli się do roboty, szybko przygotowując plan awaryjny. Udało im się wyjść obronną ręką z tej trudniej sytuacji. Co prawda nie zbudowali drużyny mogącej myśleć o wielkich sukcesach, ale jeszcze na początku wakacji wydawało się, że wylądują na dnie tabeli. Mają zespół, który powinien utrzymać się w gronie ośmiu najlepszych na Zachodzie, a za rok ponownie spróbują skusić któregoś z gwiazdorów, aby Dirk Nowitzki mógł jeszcze powalczyć o swój drugi tytuł.

Zmiany przed sezonem

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Następny artykuł5 na 5: na pięć minut przed startem sezonu

2 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie, czy moglibyście panowie podpisywać się pod swoimi tekstami, bo tak z czystej ciekawości lubię wiedzieć kto dany tekst napisał, w podsumowaniu są opinie Was obu, ale kto napisał resztę nie wiadomo :P
  I skoro już autor napisał, że Rick Carlisle jest 1 z 5 najlepszych trenerów w lidze, to czy mógłbyś też zdradzić kto wg Ciebie jest w tej piątce obok niego? To również zwykła ciekawość jaką macie opinię na ten temat :)

  Lubię to: 0
  • Wszystkie teksty Skarbu Kibica pisaliśmy wspólnie, dlatego są podpisane jako „Szósty Gracz”.
   Jeśli o mnie chodzi, moja piąta top5 obecnych trenerów to (kolejność losowa): Carlisle, Rivers, Popovich, Thibodeau, Spoelstra (zdobył tytuł, zasłużył na to miejsce :) ) + Mony Williams jako najlepszy z 'młodej fali’

   Lubię to: 0