Phil Jackson sprawdza możliwości wymiany Kristpasa Porzingisa


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 20 czerwca 2017
kristap-phil

Prezydent New York Knicks Phil Jackson rozważa możliwość wymiany Kristapsa Porzingisa, co odbiło się szerokim echem w środowisku NBA i od razu zrodziło grono potencjalnych chętnych do negocjacji – donosi jak zwykle Woj:

Co więcej, Jackson w poniedziałek spotkał się w Nowym Jorku na obiedzie z byłym skrzydłowym Arizony Lauri Markkanenem. Zen Master bierze pod uwagę mierzącego 7 stóp Fina z rzutem jako ewentualne zastępstwo dla Porzingisa i może postawić na niego z 8 numerem czwartkowego Draftu, oczywiście jeśli dojdzie do transferu 21-letniego Łotysza. Niemniej jednak priorytetem Knicks pozostaje wybranie guarda.

Porzingis w połowie kwietnia nie pojawił się na spotkaniu podsumowującym sezon Knicks z zarządem klubu i od tamtej pory trwa zgrzyt w relacji obu stron.

Porzingisa dotknęło to, jak Knicks traktują Carmelo Anthony’ego, chcąc pozbyć się go za wszelką cenę i ogólny kierunek, w jakim zmierza zespół. Do tej pory nikt z nowojorskiej organizacji nie podjął nawet próby skontaktowania się z KP lub spotkania się z nim osobiście w Europie.

Phil Jackson spotkał się w maju z bratem Porzingisa, Janisem, który równocześnie jest jego agentem. Podczas rozmów nie doszło do przełomu, ale Porzingis, mimo ucieczki do rodzinnej Łotwy, nadal chciałby grać w NY:

– Wbrew temu, jak Knicks traktują swoich zawodników, Kris chce pozostać w Nowym Jorku – zaznaczył Janis.

← powrót do newsów

Komentarze

  1. The Last Pick

    20 czerwca 2017 o 20:39

    Phil pozbywa się jedynego sukcesu jaki odniósł na tym stanowisku. Niech on już stamtąd odejdzie.
    Zawsze uważałem, że Porzingis udał mu to przypadkiem.

    Lubię to: 5

Skomentuj