Dwyane Wade zaskoczony dwoma wygranymi w Bostonie


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 21 kwietnia 2017
fot. KAMIL KRZACZYNSKI / Newspix.pl

Nawet Dwyane Wade przyznał w czwartek po treningu z rozbrajającym uśmiechem, iż jest trochę zaskoczony tym, że Chicago Bulls wygrali dwa pierwsze mecze przeciwko Boston Celtics w ćwierćfinale Konferencji Wschodniej i to na terenie przeciwnika:

– Owszem. Czy mam kłamać? Jesteśmy pewną siebie drużyną, ale nie sądziliśmy, że pojedziemy do Bostonu i wrócimy z dwoma wygranymi. Po prostu starasz się ukraść jedną. Na tym się koncentrujesz. Kiedy już uda ci się wygrać na wyjeździe, starasz się oczywiście traktować kolejny mecz tak samo i próbujesz go wygrać, ale nie sądziłem przed startem serii, że będziemy prowadzić 2-0. Nikt tak nie myślał, ale znaleźliśmy się w takiej sytuacji i zasłużyliśmy sobie na to.

– Graliśmy bardzo dobrze. Jestem pewien, że Celtics mają wiele rzeczy, które mogą poprawić i będą grać lepiej, ale my też, więc bierzemy to w ciemno.

To dopiero drugi raz w historii NBA, kiedy zespół z 8 miejsca wygrał dwa pierwsze mecze serii na wyjeździe. Pierwszy taki przypadek miał miejsce w 1993 roku, kiedy Los Angeles Lakers wygrali dwa pierwsze starcia z Phoenix Suns, ale potem przegrali trzy kolejne w rywalizacji do 5 zwycięstw.

– Jestem w tej lidze od 14 lat, ale nigdy nie byłem w takiej sytuacji, gdy przy niższym rozstawieniu wygrywaliśmy dwa pierwsze mecze u rywala. To dla nas wszystkich nieznane wody, ale możemy zrobić to, co już zaczęliśmy – skupiać się na każdym posiadaniu, każdej akcji i wygrywać.

← powrót do newsów

Skomentuj