Wake-Up: 35 punktów Stepha i dominująca wygrana Warriors +41

20

Golden State Warriors odzyskali prowadzenie w pojedynku z Houston Rockets, przy okazji ustanwiając kilka rekordów. Niestety znowu zabrakło emocji, ponieważ mecz szybko się zakończył i już po raz trzeci z rzędu w obecnych Finałach Konferencji obejrzeliśmy blowout. Też wam się to nudzi?

Warriors pobili rekord należący do drużyny Michaela Jordana wygrywając po raz 16 z rzędu na własnym parkiecie w playoffach, a do tego zniszczyli rywali zaliczając najwyższe zwycięstwo w swojej historii. Dla Rockets to ich rekordowa porażka.

Houston @ Golden State 85:126 (1-2)

Czwarta kwarta to ponownie był tylko długi garbage time. Steve Kerr bawił się wystawiając do gry w ostatnich minutach JaVale’a McGee, Zazę Pachulię i Jordana Bella, a nieco wcześniej Shaun Livingston bawił się z Jamesem Hardenem, bezlitośnie go ogrywając.

Rockets zostali upokorzeni.

Największą historią meczu był Stephen Curry, który odpowiedział po słabych występach w Houston i zdobył najwięcej punktów w tych playoffach. Choć jeszcze początek wyglądał podobnie do przednich spotkań. Rockets polowali na niego od samego startu, atakując go w kolejnych akcjach, a Steph w pierwszej kwarcie zanotował tylko 1/6 zza łuku. Do przerwy był 3/11 z gry, ale trzecia kwarta należała już do niego. Razem z Kevinem Durantem zdobyli po pięć punktów na starcie prowadząc run 10-0, który powiększył przewagę Warriors do +21. Rockets jeszcze próbowali odpowiedzieć, ale Curry był nie do zatrzymania, dostawał się do kosza, wreszcie też trafiał z dystansu i otworzył blowout.

W trzeciej kwarcie nie pomylił się ani razu przy 7 rzutach (2 trójki) i miał 18 punktów. Natomiast w całej drugiej połowie trafił 10/12 z gry (4/6 za trzy) zdobywając 26 ze swoich 35 punktów.

Kevin Durant dołożył 25 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst. Draymond Green zebrał 17 piłek, zanotował 10 punktów i 6 asyst. Kevin Looney miał dobre momenty w obronie i dwa bloki w pierwszej kwarcie.

Warriors kontrolowali mecz od finiszu pierwszej kwarty, kiedy zanotowali serię 11-0. Wykorzystywali błędy Rockets, którzy nie tylko tracili piłki (6 strat w pierwszej kwarcie, 20 w całym meczu), ale też pudłowali spod kosza, a do tego brakowało im skuteczności na dystansie.