Wake-Up: Blake Griffin za Townsa? Cavaliers stracili 22 punkty przewagi w Indianie

Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 13 stycznia 2018

Cleveland Cavaliers przegrali trzy razy z rzędu i 4 z 5 ostatnich spotkań. W Konferencji Wschodniej mają już tylko jedną porażką mniej niż Miami Heat bez LeBrona Jamesa. Z kolei trzecie miejsce, ale w Konferencji Zachodniej atakują Tom Thibodeau i Minnesota Timberwolves. Mieliśmy 9 spotkań w piątek i proponuję od razu przejść do nich, bo mamy dziś dużo rzeczy do omówienia i zobaczenia.

Charlotte – Utah 99:88 (Kemba 22 – Mitchell 35)
Indiana – Cleveland 97:95 (Collison 22 – LeBron 27/11a)
Washington – Orlando 125:119 (Wall 30/9a, Beal 30/7a – Payton 27/8a)
Atlanta – Brooklyn 105:110 (Schroder 34/7a – Dinwiddie 20/9/10)
Milwaukee – Golden State 94:108 (Giannis 23 – Durant 26)
Minnesota – New York 118:108 (Towns 23/15/9 – Jack 18/8a)
New Orleans – Portland 119:113 (A.Davis 36 – Lillard 23/8a)
Denver – Memphis 87:78 (Barton 17 – M.Gasol 22/11)
Phoenix – Houston 95:112 (Booker 27/6/9 – Paul 25/8/6)

1) Nareszcie jakieś dobre informacje z Charlotte. Nie tylko Hornets pokonali Jazz 99:88, pomimo 35 punktów z 20 rzutów Donovana Mitchella, w tym 22 już do przerwy przed nosem siedzącego obok parkietu Michaela Jordana. Ale wkrótce na ławkę trenerską powróci Steve Clifford – klub ogłosił w czwartek późnym wieczorem. Dla Jazz Rodney Hood trafia tylko 34% FG w pięciu ostatnich meczach.

2) Na Twitterze pojawił się rumor o tym, że Los Angeles Clippers zaproponowali Minnesocie Blake’a Griffina w zamian za Karla-Anthony’ego Townsa…

…i znów Clippers są wyśmiewani.

3) Towns ostatniej nocy liczył na to, że Jeff Teague po jego podaniu trafi za trzy, ale nie trafił… Solidny, wyrównany mecz, w którym nikt nie mógł zatrzymać nikogo rozegrano w Minneapolis. Nie tylko dlatego bezwiednie broniony, bo wrócił do gry po miesiącu przerwy Tim Hardaway Junior… Trwało tak to sobie przez prawie dwie godziny, zanim pierwsze minuty 4. kwarty ławki Minnesoty z Townsem przeciwko ławce Knicks z Porzingisem i Ntilkiną skończyły mecz.

Dlaczego Jeffy Jeff nie brał timeoutów, kiedy trójki Bjelicy i Jonesa na 6-7 minut przed końcem powiększyły przewagę z 6 do jakiś 16 punktów? Nie dowiemy się tego nigdy.

Historią na koniec stało się to czy Towns zaliczy triple-double, ale tuż przed syreną Teague nie trafił trójki w czymś co wyglądało na odwrócone pick-and-pop. Ta trójka Teague’a miała wejść dla Townsa – 23 PKT, 15 ZB, 9 AST. Poza tym Minnesocie udało się wszystko w wygranej 118:108. To już 11 zwycięstw w 14 ostatnich meczach i Timbomejczycy tracą do San Antonio Spurs już tylko 0,5 meczu w tabeli Zachodu, a mocno osłabieni Spurs mogą dziś z Denver u siebie przegrać. Tim Hardaway Junior zdobył 16 punktów z 13 rzutów.

A tu Jimmy Butler. Popatrz na wynik i czas pozostały do końca:

Yup.

Tak, tak.

Na szali był jednak pewien streak. Wolves wygrali czwarty z rzędu mecz i wygrali czwarty z rzędu mecz różnicą 10+ punktów. To druga najlepsza seria w historii organizacji.

4) Gdy to piszę, grany jest ostatni mecz nocy, w Phoenix (Rockets go wygrają). Sprawdź ten stuff: