Wake-Up: 45 punktów Stepha. Oladipo wrócił. Clutch Tatum

12

Dokładnie tydzień temu Stephen Curry wrócił do gry po blisko miesiącu nieobecności i od razu rzucił 10 trójek, a teraz sobota znowu należała do niego. Tym razem ustanowił swój strzelecki rekord sezonu zdobywając 45 punktów i zrobił to w trzy kwarty.

Boston Celtics wymęczyli zwycięstwo na Brooklynie, przedłużając swoją obecnie najdłuższą w lidze serię zwycięstw do sześciu meczów. Serię porażek przerwali natomiast Indiana Pacers, którzy wreszcie mieli z powrotem Victora Oladipo. Isaiah Thomas po raz pierwszy wystąpił w pierwszej piątce Cleveland Cavaliers. Milwaukee Bucks byli clutch, wygrywając ważne starcie w Waszyngtonie.

Golden State @ LA Clippers 121:105 (Curry 45 – Williams 23)
Boston @ Brooklyn 87:85 (Irving 21 – Dinwiddie 20)
Houston @ Detroit 101:108 (Paul – Harris 27)
Chicago @ Indiana 86:125 (Portis 15 – Oladipo 23)
Cleveland @ Orlando 131:127 (James 33 – Gordon 30)
Milwaukee @ Washington 110:103 (Antetokounmpo 34 – Beal 20)
New Orleans @ Minnesota 98:116 (Cousins 23 – Towns 21)
Denver @ Sacramento 98:106 (Lyles 19 – Fox 18)

* Stephen Curry był gorący od samego startu meczu w Los Angeles i już po niespełna dziewięciu minutach miał na swoim koncie 17 punktów. W trzeciej kwarcie rzucił 16, a Warriors zakończyli ją mając 27 punktów przewagi i w czwartej Steph mógł już odpoczywać. W sumie na boisku spędził niecałe 30 minut, ale to mu wystarczyło, żeby zdobyć najwięcej w sezonie 45 punktów – 8/16 za trzy i 15/16 z linii.

Kevin Durant opuścił drugi mecz z rzędu, tymczasem Clippers pod koniec pierwszej kwarty stracili Blake’a Griffina, który oberwał łokciem od JaVale’a McGee i doznał wstrząśnienia mózgu.

* Do Jaysona Tatuma należały decydujące punkty, które zapewnił Celtics wygraną na Brooklynie. Najpierw debiutant gości popisał się efektownym wsadem, dając swojej drużynie prowadzenie na 1:16 przed końcem. W kolejnej akcji powiększył je trójką z rogu po podaniu od Kyrie’ego Irvinga, który wywalczył zbiórkę po swojej nieskutecznej penetracji.

Nets na samym finiszu mieli jeszcze kilka okazji, żeby doprowadzić do dogrywki, ale nie udało im się umieścić piłki w koszu.

Tatum zdobył 14 punktów, zebrał 6 piłek i zaliczył aż 6 bloków. Irving uzbierał 21 punktów z 22 rzutów i Celtics przedłużyli swoją serię do sześciu zwycięstw. Al Horford (kolano) nie grał.

* W piątek Bucks nie byli w stanie zrewanżować się Raptors, ale teraz udało im się wygrać ważne starcie w Waszyngtonie, które przybliża ich do czwartych w tabeli Wizards. Po bardzo wyrównanej walce, goście przejęli ostatnie minuty kończąc mecz runem 14-4. Na 35.7 sekund przed końcem Giannis Antetokunmpo trafił jumpera powiększając przewagę do +5, po czym Tony Snell zablokował Bradleya Beala na dystansie i było po wszystkim.

Antetokounmpo miał 34 punkty (12/17 z gry), z czego 6 w ostatnie dwie i pół minuty, 12 zbiórek i 7 asyst. Eric Bledsoe dołożył 21 punktów.

Wizards przerwali serię czterech zwycięstw. John Wall zaliczył 16 punktów i 16 asyst, a Beal zdobył 20 punktów, ale obaj złożyli się na ledwie 1/12 z gry w czwartej kwarcie. Otto Porter nie grał.

Marcin Gortat miał dobry występ na 17 punktów (7/10 z gry), 7 zbiórek i 3 bloki.

Matthew Dellavedova został wyrzucony za Flagrant 2 na Bealu.

* Dzień po fatalnym występie w Philly, Pistons zrehabilitowali się i na własnym parkiecie pokonali Rockets. Nie przeszkodził im brak Andre Drummonda. Uciekli rywalom w trzeciej kwarcie, którą wygrali 31:19. Tobias Harris zdobił wtedy 11 ze swoich 27 punktów. Tymczasem z ławki wsparcie zapewnił Dwight Buycks, który pod nieobecność Reggie’ego Jacksona wywalczył rolę pierwszego zmiennika na jedynce i teraz rzucił career-high 16 punktów (4/5 za trzy).

Chris Paul miał 16 punktów, 13 asyst i 7 zbiórek. Gerald Green nie był już tak gorący jak w poprzednich meczach, trafił 4/12 za trzy, a w sumie Rockets po dobrym starcie i 7/13 z dystansu w pierwszej kwarcie, przez resztę spotkania zanotowali już tylko 8/34.

Poprzedni artykuł12G: Zapowiedź rundy Wild Card (+Podcast)
Następny artykułSitarz: Julius Randle nikogo nie obchodzi