Wake-Up: Game-winnery Curry’ego i Dinwiddie’go. Blowout Celtics na Cavs. 21pkt Gortata

7

Boston Celtics umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli Wschodu pokonując Cleveland Cavaliers, ale ten ciekawie zapowiadający się pojedynek na szczycie mocno rozczarował.

Stephen Curry i Spencer Dinwiddie trafiali game-winnery. Golden State Warriors zatrzymali serię zwycięstw Dallas Mavericks, podczas gdy Brooklyn Nets zaskoczyli na własnym parkiecie Minnesotę Timberwolves.

Jahlil Okafor wreszcie pojawił się na boisku, Boban Marjanović wyszedł w pierwszej piątce, Joel Embiid zagrał mimo kontuzji, a Marcin Gortat rozegrał jeden ze swoich najlepszych meczów sezonu.

To była długa noc.

Houston @ Orlando 116:98 (Green 27 – Gordon 16)
San Antonio @ Philadelphia 106:112 (Mills 26 – Simmons 26)
New York @ Washington 103:121 (Beasley 20 – Beal 27)
Minnesota @ Brooklyn 97:98 (Butler 30 – Dinwiddie 26)
Detroit @ Miami 104:111 (Harris 19 – Olynyk 25)
Cleveland @ Boston 88:102 (James 19 – Rozier 20)
Toronto @ Chicago 124:115 (DeRozan 35 – Holiday 26)
Indiana @ Milwaukee 101:122 (Sabonis 24 – Antetokounmpo 31)
Golden State @ Dallas 125:122 (Curry 32 – Matthews 22)
Phoenix @ Denver 111:134 (Booker 17 – Harris 36)
New Orleans @ Utah 108:98 (Davis 29 – Mitchell 24)
Oklahoma City @ LA Lakers 133:96 (George 24 – Kuzma 18)

* Mavericks prowadzili wyrównaną walkę z Warriors i nie poddali się, kiedy goście uciekli im w czwartej kwarcie. Na finiszu zrobili run 10-0 i na 39.9 sekund przed końcem Harrison Barnes doprowadził do remisu trafiając jumpera z czystej pozycji.

Warriors szybko odzyskali prowadzenie.

Za chwilę Barnes ponownie doprowadził do remisu, tym razem dostając się do kosza, ale Warriors mieli jeszcze dużo czasu na odpowiedź.

Na zegarze zostało 12 sekund. Goście nie poprosili o przerwę, Stephen Curry wziął piłkę, wykorzystał zasłonę Draymonda Greena i miał zbyt dużo miejsca, żeby nie trafić game-winnera.

Mavs nie mieli już tiemoutu i ich seria 4 zwycięstw została przerwana.

Curry w swoim drugim występie po powrocie miał 32 punkty (6/13 za trzy) i 8 asyst. Kevin Durant i Klay Thompson zdobyli po 25 punktów, a Green zaliczył 18-11-6.

Najlepszym strzelcem gospodarzył był Wesley Matthews, który trafił 7 trójek na 22 punkty. Barnes rzucił 18 swojej byłej drużynie. Dennis Smith Jr miał dobre momenty w rywalizacji ze Stephem:

* W Bostonie nie było ani wielkiego meczu, ani interesującej rywalizacji między Kyrie Irvingiem i LeBronem Jamesem. Cavs grali w back-to-back i od początku brakowało im energii, co bezwzględnie wykorzystali Celtics, którzy szybko wyszli na prowadzenie i w drugiej połowie to był już blowout.

Irving zdobył tylko 11 punktów z 14 rzutów (też 9 zbiórek i 6 asyst), ale to w zupełności wystarczyło. Gospodarze mieli sześciu graczy z dwucyfrowym dorobkiem, a najlepszym strzelcem był Terry Rozier, który rzucił 20 punktów (4/6 za trzy) w 20 minut.

LeBron James zaliczył 19 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst, podczas gdy reszta starterów gości złożyła się n 27% z gry. Je Corwder był 1/11 w swoim powrocie do Bostonu.

Isaiah Thoms dostał owacje od kibiców.

* Nets stracili prowadzenie na finiszu, ale Spencer Dinwiddie nie pozwolił im przegrać tego meczu. W ostatnie 70 sekund dwa razy trafiał nad Tajem Gibsonem i tym drugim rzutem przesądził o zwycięstwie gospodarzy.

Dinwiddie zaliczył 26 punktów (4/7 za trzy) i 9 asyst.

Wolves mieli jeszcze ostatnią akcję, ale Jimmy Butler (30 punktów) był dobrze kontestowany przez DeMarre Carrolla i spudłował jumpera.

Poprzedni artykułDniówka: Rockets bez Hardena. Cavs w Bostonie. Okafor zacznie grać
Następny artykułFlesz: Marc Gasol, Rubio i inni niehiszpanie, którzy mogliby być lepsi po wymianie