Między Rondem a Palmą (540): Sprawy szatni


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 7 września 2017
fot. newspix.pl

fot. newspix.pl

Dziś w czwarteczku.

Przytaczamy i omawiamy nie nasze tejki po odpadnięciu reprezentacji Polski z EuroBasketu, ale dajemy też swoje, oryginalne, o których nikt głośno nie mówi. zNYK przeprowadza swój wywiad z Łukaszem Koszarkiem. Pojawia się Ola z poradą dla reprezentacji.

Podsumowujemy pracę trenera Taylora i występy naszych zawodników gracz po graczu. Dawkujemy sources o Igorze „Neo” Yoka-Bratashu, zajawiamy dzisiejszy start sezonu NFL, sprawę braci Morrisów i 4. kolejkę Premier League. Sprawdzamy komentarze.

Wraca też temat Cleveland, co znaczy, że już wkrótce i my zaczniemy wracać do domu.

Login Required

muzyka: Common – I Am Music ft. Jill Scott

__________________________________

Chcesz regularnie słuchać Palmy? Zostać subskrybentem Szóstego Gracza.

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Dokładne informacje i instrukcja jak wygląda proces zakupu znajdują się na stronie FAQ

Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do naszej sekcji z darmowymi artykułami, gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto.

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 30 dni19 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 90 dni44 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 360 dni139 zł

48

Komentarze

  1. Privat

    7 września 2017 o 10:39

    11:10 „Ja tych wiolonczelistów znosić nie oglądałem” ~ Maciej Kwiatkowski :D

    Lubię to: 9
    • pwoloszun

      7 września 2017 o 11:35

      Dobra, fajna analiza.

      MAciek musi sie czesciej klocic przed Palma, bo potem ma bardzo fajny relaxed flow i swieze spojrzenie <3

      Pozdrowienia dla Oli! ;)

      Lubię to: 5
  2. Sebastian Hetman

    7 września 2017 o 11:05

    #WinaNoculaka

    Lubię to: 3
  3. Sebastian Hetman

    7 września 2017 o 11:21

    Robbie Fowler!!!!!

    Lubię to: 2
  4. siepu

    7 września 2017 o 11:55

    Może dać ten odcinek za darmo? Chciałbym podesłać kumplowi, z którym oglądaliśmy mecze.

    Jak zawsze dobra robota.

    Lubię to: 6
    • Stefan

      7 września 2017 o 14:12

      Ściągnij mp3 i mu wyślij – może Cie nie dojadą za piractwo ;)

      Lubię to: 0
    • pwoloszun

      7 września 2017 o 14:19

      Nie ma jakiegos okresu probnego za darmo? 10zl miesiecznie chyba warto rzucic, zeby wesprzec wysepke dobrego dziennikarstwa

      Pozatym Mackowi pewnie przydaloby sie nowe Ferrari albo 2

      …a i nie wiadomo czy nie bedzie szukal nowego domu… ;)

      Lubię to: 13
    • siepu

      7 września 2017 o 14:54

      Edytować nie mogę, więc napiszę tutaj – dziękuję!

      Lubię to: 1
  5. Gszyb

    7 września 2017 o 13:10

    Co do Kamila Łączyńskiego, to on rzeczywiście udzielił takiego wywiadu, w którym stwierdził, że obóz i spędzenie całego lata z kadrą po to aby grzać ławkę w zimnej hali w Helsinkach jest bez sensu. Jednak parę dni/tygodni ponownie udzielając wywiadu stwierdził, że z pewnością przydałby się tej kadrze (bardzo możliwe, Andy Mazurczak, who?), ale coach Taylor nawet się z nim nie kontaktował.

    Zastanawiając się dlaczego Taylor nie zabiegał o KŁ przychodzi mi na myśl jego charakter i to, że jest to gracz dość dużo mówiący, dyskutujący, ktoś w stylu wokalnego samca alfa w drużynie. Być może Taylor chciał utrzymać zgraną grupkę i nie dokładać do niej gościa, który jest zadziorny i kiedy tylko może stara się udowodnić swoją wyższość nad Koszarkiem. Jeśli chodzi o jego grę, to miał naprawdę udany sezon. Bazuje w ataku na grze p’n’r i rzucie za 3 przeważnie po koźle po zasłonie, rzadko penetruje i czasami przysłowiowo podpala się na efektowne zagrania.

    Grając dużo w halfcourt zdecydowanie by się przydał kosztem kogoś z trójki wymienionej w palmie. Z jednej strony jest to gracz, który zaraz będzie miał 30 lat i na długo by w tej kadrze nie zagościł, ale z drugiej nie zabraliśmy nikogo młodego, więc…

    Pozdrowienia i do zobaczenia na PLK w Warszawie!

    Lubię to: 3
    • Sebastian Hetman

      7 września 2017 o 13:50

      A mnie się wydaje, że Łączka w ogóle nie był brany pod uwagę z prostego powodu – olał kadrę i grę wśród najlepszych z kraju, bo nie chciał grać po 5-6/9-10 minut? Na tym kurwa polega kadra, grasz z najlepszymi, jest konkurencja, ale jesteś wyróżniony w 12-tce ludzi reprezentujących 40 mln Polaków.

      Łączka: „Nie zaakceptuję roli człowieka, który będzie tylko stał z boku, klaskał i wspierał kolegów. Ogólnie nie mam z tym problemu, bo lubię żyć wokół boiska i wspierać zespół wszystkimi sposobami, tylko, że mam już 28 lat i muszę dbać o swoje zdrowie. Jeśli mam jechać tylko po to, żeby zasuwać na obozach i treningach, a mecze oglądał z boku, to na coś takiego się nie piszę.”

      Inni jakoś zapierdalali na zgrupowaniu, a nie grali powyżej 10 minut w meczu.

      Sam się zakopał, a potem Pan Serek Jacek Łączyński dissuje Taylora za brak trzeciego PG, bo mu żal dupę ściska, że nie powołał obrażonego syna. Żal.pl, żenada, skończmy już temat tej kadry i całego śmiesznego tworu PZKosz/PLK – odpala mi się powoli Sycylijczyk…

      Lubię to: 45
      • Gszyb

        7 września 2017 o 19:40

        Jasne 100% racji, Kamil zakopał się sam tym wywiadem. Bardziej zastanawiałem się, czy były jakies rozmowy zakulisowe, czy w ogóle ze sobą rozmawiali itd. Rola trenera to także nakłonienie graczy do swojej wizji i stylu gry. Co by nie mówić, to jeśli jedziemy na turniej grać i wygrywać, a nie ogrywać młodych, to jednak Łączka i Szubi na jakiś kontakt ze strony trenera zasłużyli, a czy by się dogadali to inna sprawa.

        I AJ grajac jako SG, to chyba jak juz wszyscy wiemy, czuje się lepiej.

        Piona!

        Lubię to: 0
  6. morfiszon

    7 września 2017 o 13:42

    Kadra. Mając presje, gramy lepiej, tylko dlaczego nie od początku turnieju. Ostatnio nadrabiam serial „Narcos” i by tą presje w kadrze wywoływać, tak mi przyszło do głowy, co mecz odstrzelił bym 1 gościa z minusowym plusominusem. Myślę , że na efekty długo nie trzeba było by czekać. Gadanie , że się rozgrywa ileś meczy w ileś dni jest bzdurne. To jest turniej i na tym to polega, pomijając fakt, ze w rozgrywkach grupowych wiem co, gdzie z kim i kiedy się gra. Chociaż faktycznie jak się w lidze gra 1 do 2 meczy w tygodniu, to może być szok. O skautingu pisałem ostatnio , że mam takie odczucie, że jest błędny i na tych błędnych założeniach jest prowadzona taktyka, lub są pomijane istotne rzeczy przez asystentów trenera. I odwieczna polska choroba pt „Zwalniamy trenera”.Po co ? Nikogo lepszego nie zdobędziemy. A z g…a bicza nie ukręcisz. Faktycznie, co do rozgrywającego, mogli zamiast A.J. Slaughter znaturalizować Deron Williamsa albo innego Chris Paula. Skoro Słoweńcy ściągneli Randolpha, dlaczego my nie możemy ? Kadra, z tego wszystkiego wychodzi, to drużyna zadańowców i nic poza tym. Smutne. Nie wiem co masz Maćku z ta lojalnością. Liga NBA to liga profesjonalistów, analiz i wielkich pieniędzy, tam nie ma sentymentów. Nie szukaj czegoś, czego tam nie ma. Dla przypomnienia, obejrzyj sobie ponownie film „Moneyball”. ZNYK bardzo dobry wywiad. Olu strzał w dziesiątkę z tą celebracją chwili :)

    Lubię to: 2
  7. pwoloszun

    7 września 2017 o 14:17

    zNYK: „Ja Ci odpowiem na KAZDE pytanie” xD

    Lubię to: 9
  8. Szymi

    7 września 2017 o 14:32

    Czy szóstygracz informował dwa lata temu o zachowaniu Gortata czy odwaga, żeby to nagłośnić dojechała dopiero dziś?

    Lubię to: 3
  9. Sosna1982

    7 września 2017 o 14:40

    Jedyne czego brakuje polskiej reprezentacji to pierwsza piatka.
    Mamy graczy swietnych na lawke rezerwowych w bardzo dobrym teamie. Ponitka jako 6th Man, Waczynski jako siodmy w rotacji, Slaughter jako osmy i Gielo, Karnowski, Sokolowski i Zamojski jako role playerzy. Nawet Koszarek bylby swietny jako trzeci rozgrywajacy. Panie Taylor znajdz Pan pierwsza piatke na tym ugorze i Europa kleknie przed nami!

    Lubię to: 43
  10. PaulGacol

    7 września 2017 o 16:04

    Ja mam tylko takie przemyślenie odnośnie Koszarka. Gdy tak słuchałem jak zNYK szlifuje swoje talenty improwizacyjno stand-uperskie, to po raz kolejny już w ostatnim czasie doszedłem do wniosku, że powinienem zostać obrońcą pana Łukasza, bo jak nie ja to kto.
    I zrobię to, chociaż jestem chyba ostatnią osobą, która powinna to robić, bo ani nie oglądam na co dzień Koszarka w klubie (w jakimkolwiek on tam teraz gra) ani też nigdy nie żałowałem sobie szydery w jego kierunku (kto oglądał choć jeden mecz repki w moim towarzystwie potwierdzi).
    Zmierzam do tego, że można Koszarka krytykować, dostrzegać jego mankamenty, ale po co robić sobie z niego jaja? Bo czyja to jest kurwa wina, że od miliona lat Koszarek jest praktycznie jedynym sensownym wyborem na pozycję rozgrywającego w repce? Przecież wiadomo, że nie jest to Chris Paul, ale chyba nie jeździ na tą repkę dlatego, że ma jakieś kwity na Taylora (zdjęcia z gangbangu u Derricka czy coś), tylko dlatego, że nie ma lepszych alternatyw.
    Wkurwia mnie takie celowanie w poszczególnych zawodników. Żyjemy w kraju który koszykarską pustynią nie jest w tym momencie tylko dlatego, że chuj wie jakim cudem trafił nam się Gortat w NBA (który przecież też nie jest nie wiadomo jakim kocurem). Ludzie w Polsce maja w dupie kosza i nic o nim nie wiedzą, bo wolą futbol, siatkówkę, skoki narciarskie albo pierdolnięcie młotem, ale jak chycimy wpierdol na dowolnym turnieju to beka z takich Koszarków…

    Lubię to: 51
  11. Wojt_ASR

    7 września 2017 o 16:50

    Wnioskuję o odcinek Palmy, w którym Ola dyskutowałaby z synem Znyka. Myślę, że ładunek emocjonalny mógłby wystarczyć na cały sezon.

    Maciek – dobrze, że o Gortacie wspomniałeś, zwłaszcza, jeśli masz sosy, że na kadrze leciał drin za drinem, a w hotelu był bang. Po 1. faktycznie hipokryzja na wielu frontach, a po 2. zabiera mu mandat do wypowiadania się w takim sposób, w jaki to robi.

    Wyślizgnął się jak mydło po prysznicem – patrząc na przebieg każdej, z trzech ostatnich końcówek, to jak najbardziej te porównanie na miejscu.

    Co do Alexa Carusso, to rok temu grał w lidze letniej w Sixers i podobno był koszmarny, no ale trzymam za niego kciuki.

    No i co do United, to to pewnie najbardziej? Jeden z najbardziej? „Czarnych” zespołów NBA. Sporo dabów, a Pogba, czy nawet Lukaku, znani są z tego, że w offseasonie gibają się w Stanach z róznymi koszykarzami. W tym roku Pogba pograł co nieco z Embiidem – co można zresztą łatwo znaleźć na YT. W jednym Polpop trafił jakiegoś jumpera nad kameruńskim księciem, ale w drugim Embiid bezlitośnie zadunkował nad Pogbą.

    Lubię to: 3
  12. facebook.com/MiamiHeatPolska

    7 września 2017 o 21:25

    Mieszkam w Leicester, zapraszałem raz nawet ekipę PnŻ w odwiedziny ale chyba odwołam dopóki nie nauczą się -proper pronunciation-

    Lubię to: 4
  13. Bubu Zwierz

    8 września 2017 o 11:48

    Lejczester to obok Łorczester?

    Lubię to: 0
  14. duff999@wp.pl

    9 września 2017 o 08:08

    Nowym rozgrywajacym kaddry powinien zostać Arek Łukosz.

    Lubię to: 0
  15. Clifford Wednesday

    10 września 2017 o 17:53

    Panowie, za bardzo jeździcie po Karnowskim. Piotr Sobczyński w transmisji z meczu Hiszpania – Turcja powiedział właśnie, że „jeśli liczymy na to, że Przemek kiedyś zacznie grać jak Marc Gasol to wprawdzie musimy na to trochę poczekać, ale nie wykluczamy takiej możliwości”.

    Lubię to: 0