Nuggets zrobili świetny interes zdobywając Paula Millsapa

10
fot. Curtis Compton / Newspix.pl
fot. Curtis Compton / Newspix.pl

Kyle Lowry został w Toronto, Blake Griffin w Los Angeles, Chris Paul zmienił klub bez wchodzenia na rynek i w ten sposób Paul Millsap został pierwszym gwiazdorem, który zdecydował się na przeprowadzkę podczas obecnej wolnej agentury.

Równocześnie jest on już trzecim zawodnikiem po Jimmy’m Butlerze i Paulu George’u, który jeszcze w lutym podczas All-Star Game reprezentował Wschód, a teraz przenosi się na Zachód. Ta różnica talentu między konferencjami robi się coraz większa.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułRaptors dają swojej drużynie jeszcze trzy lata, Lowry i Ibaka zostają w Toronto
Następny artykułFlesz: Zapowiedź Ligi Letniej w Salt Lake City. Dziś Fultz vs Boston

10 KOMENTARZE

  1. Liga stanie się mocniejsza. All-Starzy, którzy przenieśli się na Zachód pozostaną na tym poziomie gry, a zawodnicy na Wschodzie, którzy do tej pory nie byli gwiazdami, wejdą w większe role jako liderzy swoich zespołów, przez co podniosą poziom swojej gry. Taka optymistyczna wizja z rana :)

    0
  2. “w przypadku Jokica mają opcję drużyny na $1.6mln w 2018/19, ale pewnie z tego zrezygnują, żeby zrobić go zastrzeżonym wolnym agentem, bo w 2019 roku byłby niezastrzeżony”

    Czy mógłby ktoś wyjaśnić skąd ta różnica czy będzie FA czy RFA?

    0
    • Najogólniej chodzi o to, że jeśli wyrównasz lub przebijesz ofertę jaką inny klub złożył twojemu zastrzeżonemu agentowi, to zobligowany on jest podpisać kontrakt z tobą, w przypadku niezastrzeżonego wolnego agenta taki mechanizm już nie działa.

      0
    • Widzę że źle sformułowałem pytanie. Zastanawiałem się, dlaczego Jokic po wykorzystaniu opcji w 2019 będzie FA, a w 2018 byłby RFA.

      Od razu sobie odpowiem – każdy zawodnik który jest w lidze 3 lub mniej sezonów zostaje RFA. Wyjątkiem są zawodnicy wybrani w pierwszej rundzie, którzy zostają RFA po 4 sezonach. Jeśli opcja w kontrakcie zawodnika z pierwszej rundy nie zostanie podjęta przez zespół, wtedy staje się on niezastrzeżony.

      Zazwyczaj się rozmawia o RFA w kontekście zawodników z pierwszej rundy, a tam opcja zespołu musi zostać podjęta, aby zawodnik został zastrzeżony. Stąd moje zdziwienie, że przy Jokiciu zachodzi odwrotna sytuacja. No ale on został wybrany w drugiej rundzie i podpisał kontrakt 3+1, więc już wszystko jasne.

      0
  3. To było niby tak oczywiste, ale strasznie się cieszę, że już oficjalne. Do tego kapitalny kontrakt w tych czasach i ten 3 rok jako opcja teamu, piękna sprawa :). Zawiodłem się draftem, gdy nie wzięli Anunoby’ego, a poszli w 2 podobnych do siebie PF, ale teraz się jaram.

    Są plotki o Hillu jeszcze, więc oby odpuścili Gallo i skupili się na George’u, któremu rynek mocno się skurczył. Kontrakt 2+1 byłby okej, a może uda się to zrobić za rozsądne pieniądze. Trochę martwi mnie ten tłok na PF: Sap, Hernangomez, Faried, Lyles, Lydon, Arthur, a może tam też grać Chandler i jakby ktoś przygarnął Farieda i ten jego kontrakt to byłoby świetnie, choć nie będzie to łatwe.

    0