Wake-Up: Golden State Warriors mistrzami NBA 2017


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 13 czerwca 2017
fot. League Pass

fot. League Pass

Sezon 2016/17 dobiegł końca. Golden State Warriors zrewanżowali się Cleveland Cavaliers za zeszłoroczną porażkę i zdobyli mistrzowski puchar.

Warriors potwierdzili swoją siłę Super Drużyny i zrobili to, czego wszyscy oczekiwali od nich od lipca zeszłego roku, kiedy Kevin Durant przeniósł się do Oakland. Wygrali 67 meczów będąc najlepszym zespołem fazy zasadniczej, w playoffach niepokonani przeszli się po Zachodzie, a w decydującej walce o tytuł pokazali swoją wyższość nad ekipą LeBrona Jamesa. Zdominowali Cavaliers w dwóch pierwszych spotkaniach, w Game 3 sprawdzili się w cruch time, potem zaliczyli wpadkę, ale w już meczu numer pięć zrobili to, czego nie udało im się rok temu i rozpoczęło się świętowanie.

4-1 w Finałach i rewelacyjne 16-1 w całych playoffach.

Cleveland @ Golden State 120:129

Kevin Durant jest mistrzem i MVP Finałów (35.2 punktów, 8.4 zbiórek, 5.4 asyst i 1.6 bloków).

Stoczył fantastyczny pojedynek z LeBronem Jamesem, jeden z najlepszych w historii Finałów. W każdym z pięciu spotkań miał na swoim koncie ponad 30 punktów, a na koniec zdobył swoje najlepsze w tej serii 39 (5/8 za trzy). Do tego dołożył 7 zbiórek i 5 asyst.

Stephen Curry zrehabilitował się po poprzednim słabym występie i zdobył 34 punkty. Trójki znowu mu nie wpadały (2/9), ale aż 15 razy dostawał się na linię. Miał też 10 asyst, świetnie znajdując kolegów po podwojeniach, zebrał 6 piłek i zaliczył 3 przechwyty.

__________________________________

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Dokładne informacje i instrukcja jak wygląda proces zakupu znajdują się na stronie FAQ

Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do naszej sekcji z darmowymi artykułami, gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto.

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 30 dni19 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 90 dni44 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 360 dni139 zł

26

Komentarze

  1. Roksa

    13 czerwca 2017 o 11:59

    Tragicxny sezon NBA, ponieważ wiało nuda przez cały sezon, same blowouty. Jak dobrze ze dzisiaj warriors wygrali! Teraz drafcik i za rok znów warriors! Potem drafcik i znów warriors!

    Lubię to: 3
  2. lukostro

    13 czerwca 2017 o 12:35

    Bardzo fajny sezon. Kosmiczna drużyna, być może najlepsza w historii. Pierwsza od dziesiątek lat średnia triple-double zawodnika za sezon regularny, pierwsza w historii średnia triple-double zawodnika za finały, niesamowite 16-1 w PO (być może to jedno zwycięstwo CLE to właśnie ta interwencja bogów koszykówki, o którą dopominał się Maciek Kwiatkowski w swoich tekstach), rekordowe 24-1 za PO dla drużyn meldujących się w finałach. Super sprawa.

    Lubię to: 14
  3. nbanonstop

    13 czerwca 2017 o 13:14

    szkoda mi tylu osób, że nie beda mogły napisać Kevin gdzie teraz idziesz ? myśle, że zamknął ryj niektórym :)

    Lubię to: 6
  4. BBK

    13 czerwca 2017 o 13:26

    JaVale z pierścieniem!

    Lubię to: 15
  5. PaulGacol

    13 czerwca 2017 o 13:52

    Dzięki Adam… byłeś zajebisty przez cały sezon!

    Warriors też byli oczywiście zajebiści, bo inaczej być chyba nie mogło z takim ładunkiem talentu. No ale też LeBron i Kyrie byli zajebiści.

    Moim zdaniem ta seria pomimo dość jednostronnego rozstrzygnięcia przyniosła sporo emocji. Może nie jeśli chodzi o same wyniki i zaciętość spotkań, ale pod względem gry poszczególnych koszykarzy i poziomu talentu. W sumie chyba można powiedzieć że seria finałowa była takim odzwierciedleniem tego co oglądaliśmy w całym sezonie.

    Lubię to: 5
  6. bon3s

    13 czerwca 2017 o 14:18

    Mnie napewno cieszy że zwolennicy teorii o płaskiej Ziemi przegrali. Kopernik rulez!

    Lubię to: 13
  7. ClydeGlide

    13 czerwca 2017 o 15:42

    no i prawie sezon ogórkowy, w którym będziemy przez tydzień kontemplować doniesienia o tym że rzekomo Irving opowiadał na ucho swojej mamie że Kevin Love miał skręcone dwie kostki i dlatego słabo grał.
    No i „co by było gdyby” Lebron to, Lebron tamto.
    Ale i tak będę z Wami o tym gadał ;)

    Lubię to: 2
  8. Clouddead

    13 czerwca 2017 o 16:30

    A ja mam pewne pytania, w żadnym wypadku złośliwe. Mianowicie chodzi mi o to dlaczego sędziowie tak dziwnie interpretują sytuacje przu faulach technicznych. David West trafia Irvinga w głowę, po czym wchodzi w przepychankę z Tristanem, gdzie prawie ‚obgryza’ mu twarz. Dostaje faul techniczny za cios w Irvinga, a co z drugą sytuacją? Czy to oznacza, że gracz łapiący techiczny chwile potem jest bezkarny? Skoro za tą przepychankę West nie dostał drugiego faulu technicznego to jakim prawem Tristan i Smith zostali ukarani? Wracajac do meczy poprzednich. Dlaczego Jones za dyskusje z Durantem dostaje technika, a Kevin nie? Dlaczego Love dostaje flagrant za trafienie KD w głowę przy próbie bloku, a Green trafiający łokciem w twarz Irvinga nie dostaje ani faulu technicznego ani flagrant foul?

    Mam nadzieje, że Adam Silver zrobi coś z tym przed tym sezonem, bo fatalnie to wygląda.

    Lubię to: 3
    • bon3s

      14 czerwca 2017 o 01:25

      Ciekawe że same przykłady niby udowadniające sędziowanie pod Warriors… jeśli chcesz udowodnić tezę że Warriors wygrali dzięki sędziom to nie to forum.

      Lubię to: 0
      • Clouddead

        14 czerwca 2017 o 12:28

        Dlatego zaznaczyłem, że pytanie nie jest złośliwe. Takich przypadków w tym sezonie było mnóstwo, przytoczyłem tylko te z finałów, bo były najświeższe. Żeby nie było faul techniczny Greena w G4 też był głupotą. Ale to nie moja wina, że akurat tak te techniczne były wybiórczo przyznawane, że wyszło tylko w jedną stronę…

        Nie postawiłem takiej tezy, więc nie mam zamiaru jej udowadniać. Strzelasz nie do tego użytkownika, bo daleko mi do spiskowców i dramatyzujących, że sędziowie mieli wpływ na wynik finałów. Pytanie dotyczyło TYLKO rozdawania fauli technicznych, jeśli Ci to ułatwi zadanie to podstaw sobie przykłady jakie dusza zapragnie.

        Lubię to: 1
  9. Pikiel

    13 czerwca 2017 o 21:51

    Adam, jestes tez MVP tego sezonu. Dzieki za Wake-up do sniadania kazdego dnia!

    Lubię to: 2
  10. Stawiar

    14 czerwca 2017 o 01:27

    Dziękuję za te wake-upy czytane każdego dnia, przy śniadaniu, przy kawie czy innej przerwie….

    Kawał solidnej dziennikarskiej roboty, codzienne pełne info dla fanów najpiękniejszej gry w najlepszej lidze świata.

    Rządzicie chłopaki, oby tak dalej !!!!

    Lubię to: 0