Pikle do Kawówki (18): Mock po Loterii Draftu 2017


Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 18 maja 2017
fot. AP Photo

fot. AP Photo

Sebastian przedstawia dziś swój pierwszy poloteryjny Mock Draft 2017 – od 1 do 30 miejsca.

Omawiamy m.in. opcje trejdowe Bostonu, opcje Paula George’a, opcje 76ers, to czy na pewno Lonzo Ball to pewniak do Lakers; co zrobią ze swoimi pickami Detroit, Chicago i Portland, czy San Antonio mogą „zrobić Kawhi’a” w tym drafcie i kto jest naturalnym fitem do Dallas.

Jeśli macie pytania lub pomysły, zostawiajcie je tutaj w komentarzach lub na Twitterze hashtag #pikle6G (lub pisząc bezpośrednio do nas).

Udanego odbioru! (od 15 minuty przerzuciliśmy się ze skype’a na telefon, bo mieliśmy małe lagi. Sorry za inkonweniencje)


__________________________________

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Dokładne informacje i instrukcja jak wygląda proces zakupu znajdują się na stronie FAQ

Jeśli nadal masz wątpliwości, zapraszamy do naszej sekcji z darmowymi artykułami, gdzie będziesz mógł przekonać się, że naprawdę warto.

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 30 dni19 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 90 dni44 zł
Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Abonament 360 dni139 zł

63

Komentarze

  1. wiadomo

    18 maja 2017 o 14:46

    w której minucie jest o Spurs?

    Lubię to: 9
    • Sebastian Hetman

      18 maja 2017 o 14:59

      Poważnie? Aż tak przynudzamy? Przesłuchaj podcast albo poszukaj sobie…

      Lubię to: 61
  2. Behemot

    18 maja 2017 o 15:07

    A czy z Lakers też płyną sygnały, że chcą Balla, czy to tylko jednostronna komunikacja Lavara?

    Lubię to: 1
  3. Jimson <3 VNM, SMARKI, CINEK GORTAT

    18 maja 2017 o 16:15

    ZNYK = ANTONI

    Lubię to: 11
  4. Arek Aaron rzutzdystansu.wordpress.com

    18 maja 2017 o 16:28

    Mam pytanie do Sebastiana o dwóch zawodników. Pierwszy to rzucający obrońca Terrance Fergusson. Czy ma szanse na wybór w pierwszej 15, czy wiesz o nim może coś więcej i ewentualnie jaki klub/kluby mogą go wybrać? Drugi to Dwayne Bacon. Pytam bo to też rzucający obrońca. No i ten bekon ;)

    Lubię to: 5
  5. Clifford Wednesday

    18 maja 2017 o 16:36

    Opcja dla Bostonu jeśli już tak idziemy „do ściany” to może Towns? Tylko czy Minnesocie opłacałoby się go wymieniać za pick (plus, wiadomo, np. Amira czy Crowdera) w którym dostaliby kolejny prospekt do obrabiania przez następne lata i to na pozycje 1-3? No chyba, że w pakiecie jakiś Horford. Oczywiście szanse na taki deal są pewnie żadne, Towns ma tam być w Minneapolis franchise-playerem, ale skoro „do ściany” to wrzucam :)

    Lubię to: 0
  6. Komin

    18 maja 2017 o 19:12

    Panowie nie kupuje narracji o IT i problemach z Fultzem. Danny wytransferowal Perka, popchnal Prawdę, wywiozl Rondo i głośno mówił że BIG3 lat 80powinno zostać spieniezone. Jak trzeba będzie to IT poleci gdzieś w trejdzie i tyle. Nie wierzę w 30letniego, 5’9guarda za 30mln na 4lata. Jeśli Fultz pokaże że umie pociągnąć drużynę to spodziewam się zmian w drużynie.
    Plus Lebron jeszcze pokozaczy z 2 lata, wtedy wjeżdżamy z Fultzem w 4sezonie, ogranym Brownem i nets ’18.
    Ewentualne wymiany to nets 18, może ktoś się na niego napali, a Brooklyn może coś ugrać na FA, więc Danny może nie ryzykować.
    Z hardkorowych opcji to popchniecie obu pickow np za JB i PG, dodanie z FA miecha pod kosz i atak

    Lubię to: 7
    • mka13

      18 maja 2017 o 20:42

      IT wykręca teraz niesamowite cyfry w ofensywie. Może się tak zdarzyć, że Fultz przez całą swoją karierę się nawet do nich nie zbliży. Ja bym wymienił tego Fultza na Whitsidea.

      Lubię to: 5
  7. Sosna1982

    18 maja 2017 o 21:22

    Czy Phil nie powinien sprobowac wyciagnac od Ainge’a picku 1 za Carmelo i pick nr 8? Mysle ze Melo nie zablokowalby transferu do finalisty konferencji!

    Lubię to: 2
  8. Sebastian Hetman

    18 maja 2017 o 21:50

    Kochany ludu nasz! Wrzucacie fajne rzeczy do burzliwych dyskusji, aż korci żeby odpisywać, ale wrzucimy wszystko na ruszt w kolejnych Piklach :) rolujcie dalej! Klawiasto :)

    Lubię to: 3
    • lpadrian@interia.pl

      23 maja 2017 o 11:08

      Pytanie do Sebastiana. Czy jako Boston, nie rozważyłby Monka jako dobrego fitu do obecnego składu? Jeśli uznamy, że Celtics nie potrzebują point guarda, to czy nie lepiej wzmocnić się na SG niż SF?

      Wiem – jeśli Thomas to problem defensywny to z Monkiem problem x2, ale… jako backup dla Bradleya, a z czasem coś więcej. Gość ma sufit raczej wysoko. Wygląda mi cokolwiek Beal’owato.. Czy wogole ma szansę być kimś takim w tej lidze?

      I czy przypadkiem nie jest obietnicą czegoś więcej w przyszłości niż Jackson lub Tatum?

      Jeśli traktujemy ten #1 pick jako extra bonus to czy Boston nie ma komfortu aby zainwestować w potencjał, a jednocześnie nie tworzyć sobie problemu z Thomasem i nowym PG i na SF? Tzn. mega korzystny kontrakt takiego kogoś jak Crowdera oraz nie blokowanie rozwoju Browna, który już coś tam pokazał?

      Lubię to: 0
  9. zNYKający

    18 maja 2017 o 22:48

    TRZEBA TO OPIĆ!

    Lubię to: 4
  10. Mac

    18 maja 2017 o 22:58

    ja też zanim Maciek wspomniałeś o Pelicans o nich pomyślałem, tylko jako ich GM, a nie Boston:
    – umówmy sie, powinni zdawac sobie sprawe ze Cousins odejdzie, a Davis poźniej też (wiec maja rok hype’u teraz)
    – dzwonie do Boston i daje Davisa za Fultza + coś jeszcze (jakiś prospekt, może Rozier..)
    – Próbuje pozbyc sie Cousinsa, i zdobyć potencjalna druga „gwiazdę” – kto moze sobie pozwolic oddać dobrego świeżaka za rok Cousinsa (i opcje przedłużenia) -> Lakers – najlepiej dwóch, Magic napewno pójdzie na deal teraz
    podsumowujac win win dla każdego:
    Boston – wiadomo, Davis, zatrzymac mogą Isaiah spokojnie
    Pelicans – fajny młody zespół (załeżnie jak dużo wyciągną)
    Lakers – wezmą Balla, Cousins (+przedłużenie), i PG póżniej

    Lubię to: 6
    • Mernoc

      19 maja 2017 o 07:33

      Cousins w Lakers? Proszę nie, ja rozumiem, że to LA i musi być głośno, no ale są pewne granice raka jakie ten klub wytrzyma, szczególnie jak dojdzie combo z LaVarem.

      Poza tym, nie jestem pewien, ale chyba nawet dwóch świeżaków to za mało by Lakers po tym drafcie zmieścili się w cap space.

      Lubię to: 1
      • Mernoc

        19 maja 2017 o 08:04

        *Nie drafcie tylko tradzie.

        Lubię to: 0
      • Mac

        19 maja 2017 o 09:44

        nie no na pewno trzeba by sie pozbyc Denga i Timo, w najgorszym wypadku amnestia czy cos jesli chca budowac jakis showtime szybko

        Lubię to: 0
    • bulls2006pch24

      19 maja 2017 o 09:57

      Davis i Cousins będą w następnym sezonie grali razem, chyba że będzie jakaś oferta nie do odrzucenia. Para Davis/Cousins nie tylko zapewni im duże szanse na awans do play offs, ale też da bardzo duże zainteresowanie ich grą. Nie oddadzą Davisa, aby zostać z Cousinsem, którego byłoby im jeszcze trudniej wymienić niż Sacramento w tym sezonie. Chyba że na stale byłoby właśnie oferta nie do odrzucenia: kilka wyborów w pierwszej rundzie draftu, w tym nr 1 z tego roku i wybór Nets z 2018 r. plus np. Smart, Rozier czy J. Brown. Ale nawet wtedy nie wiem czy Pelicans oddawaliby takiego gracza jak Davis już teraz.

      Lubię to: 2
  11. pdxpl

    19 maja 2017 o 07:17

    Dla mnie Fultz do Bostonu mialby sens , gdyby ekipa budowala się od podstaw i dawala sobie 3-4 lata na dojscie do szczytu. tymczasem mamy druzynę prawie gotową, wymagającą poprawek, wzmocnien na konkretnych pozycjach, ale chyba akurat nie na jedynce. Czy Fultz jest rzeczywiscie tak wyraznie lepszy od Balla, Smitha czy JJ, że nie branie go z nr1 byloby jakimś niewytlumaczalnym błędem? Czy moze jest tak bo wszystkie mocki maja go z #1. Samospełniająca się przepowiednia?

    Lubię to: 1
  12. PrzEMO

    19 maja 2017 o 11:30

    Coś takiego chodzi mi po głowie:
    – do Celtics pick nr 3 i Sarić
    – do 76ers pick nr 1 i Brown

    Lubię to: 0
    • Matek

      19 maja 2017 o 11:40

      Yyyyy….. NIE ;)

      Chyba, że dorzucisz Okafora i wtedy można dumać :)

      Lubię to: 1
      • PrzEMO

        19 maja 2017 o 11:49

        Mimo, iż uważam, że ten gość w PHI już nie odpali i nawet jeśli JoJo dalej nie będzie zdrowy, to Okafor i tak w tej konkretnej drużynie będzie miał poczucie, że jest tylko przystawką, to chyba jednak w pakiecie z Sariciem trochę dużo. Chociaż z drugiej strony… jest jakieś pole do dyskusji, bo jendak Jahlil się tam marnuje i myślę, że 76ers chętnie by go spuścili gdziekolwiek, tak jak zrobili to z Noelem. Może jakby Boston jeszcze coś dołożył?

        Lubię to: 0
    • Clifford Wednesday

      19 maja 2017 o 12:13

      Nie wiem czy Sarić jest w ogóle lepszym prospektem od Browna, a nawet jeśli, to nie o tyle, żeby taki deal był opłacalny dla Bostonu. Jesli chcą schodzić w dół to imho na pewno mogą dostać więcej.

      Lubię to: 2
  13. I love basket

    19 maja 2017 o 13:00

    Panwie o drugiej rundzie bym prosił,tacy sixers mają tam cztery picki a zapowiada się bardzo głęboko ten draft i nawet w 4/5 dziesiątce można łapać fajnych graczy.

    Lubię to: 2
  14. Matek

    20 maja 2017 o 02:09

    Ja mam 2 pytania:

    – Którzy zawodnicy z Top10 mają największe szanse by okazać się bustami?

    – Któremu zawodnikowi z draftu 17′ dałbyś rzucać game winnera?

    Lubię to: 0
  15. Matek

    20 maja 2017 o 02:14

    Sytuacja Bostonu:

    – Gdyby Griffin nie był wiecznie kontuzjowany to bym myślał o jego ściągnięciu

    – ale jako abstrakcyjną alternatywę proponuję: Hayward ogłasza, że idzie po sezonie do C’s, UTA stawia na przebudowę i idzie za tym deal: BOS – UTA, gdzie w skład wchodzą 2 picki bostonu, i mało znaczący gracze za Goberta z Hoodem

    Lubię to: 0
  16. czardi

    20 maja 2017 o 14:55

    Stanley Johnson!!! Dopiero dzisiaj miałem przyjemność przesłuchać drugą część podcastu. The hype is still real, sączę samotnie piwo, jadąc na tym już praktycznie pustym bandwagonie, ale wiem, że to jeszcze nie koniec ;)

    Lubię to: 0
    • Sebastian Hetman

      21 maja 2017 o 12:57

      czardi – nie jesteś sam! Robimy czteroosobowy zjazd!

      Lubię to: 0