Flesz: Joel Embiid to najlepszy talent od czasu młodego LeBrona

Autor:
FavoriteLoadingdodaj do ulubionych tekstów | dodano: 4 stycznia 2017

We wtorek 3. stycznia 2017 roku, na 6 minut przed końcem meczu NBA w Dallas, Bradley Beal siedział podczas timeoutu zmęczony i zły. Był zmęczony, bo w drugim meczu po powrocie z najnowszej kontuzji kostki, znów musiał grać duże minuty. Był zły, bo musiał to robić przez najgorszą ławkę rezerwowych w NBA.

GM (16-18) Washington Wizards Ernie Grunfeld powinien zostać zwolniony już dawno temu. Marcin Gortat obecnie gra całą pierwszą i trzecią kwartę, i zostaje na boisku na początki drugiej i czwartej. Gortat w 4 z 5 ostatnich meczów grał po +40 minut. Jeden, w którym nie grał, był piątkowym blowoutem z Nets. Gortat jest w tych meczach zmęczony, bo Grunfeld postanowił latem wydać 16 mln dolarów rocznie na rezerwowego centra (który zagrał dotychczas 14 minut i opuści minimum kolejny miesiąc), zamiast przeznaczyć te pieniądze na bardziej kompleksowe wzmocnienie ławki rezerwowych.

Beal i Pan Koszykarz Grudnia John Wall złożyli się w Dallas na 52 punkty, 14 asyst i plus-minus +8, ale w porażce 105:113. I obaj byli w płomieniach, en fuego w trakcie runu 20-2 na koniec pierwszej połowy – odrabiając dwucyfrowe straty, w które po wygranej pierwszej kwarcie znów wkopała ich ławka. Scenariusz mniej lub bardziej powtórzył się w drugiej połowie, ale już bez płomieni na końcu.