Półfinał Zachodu, mecz nr 1: Blowout Warriors

4

Według najnowszych doniesień Stephen Curry wygrał głosowanie na MVP i dzisiaj oficjalnie ma to zostać ogłoszone przez NBA. Nagrodę odbierze przed meczem numer dwa półfinałów Zachodu, tymczasem w pierwszym pojedynku z Memphis Grizzlies po raz kolejny potwierdził, że w pełni zasłużył na to wyróżnienie. Rozpoczął od kreowania kolegów i już w pierwszej kwarcie miał 5 asyst, potem dołożył dwie kolejne trójki przed końcem drugiej kwarty, a w trzeciej wyprowadził Golden State Warriors na wysokie prowadzanie.

Gospodarze mieli tydzień przerwy po wyeliminowaniu New Orleans Pelicans, ale tak długi odpoczynek nie wybił ich z rytmu. Od samego startu trafiali swoje rzuty i rozbijali obronę Grizzlies. To był bardzo jednostronny pojedynek, blowout od połowy trzeciej kwarty. Goście zdobyli pierwsze punkty w meczu, po czym Warriors odpowiedzieli serią 8-0 i już do samego końca byli na prowadzeniu, w tym po przerwie cały czas była to dwucyfrowa przewaga. Skończyło się na 101:86 (1-0).

Poprzedni artykułBilly The Kid
Następny artykułPółfinał Wschodu, mecz nr 1: Wizards ukradli zwycięstwo zmęczonej Atlancie